środa, czerwca 16, 2021

Czemu się szczpię?

Czemu się szczepię? Bo chcę żeby się pandemia skończyła. Żeby nie było więcej lockdownów, ciągłej pracy z domu, noszenia masek i last but not least, żeby znów nie umarło kilkadziesiąt tysięcy kolejnych osób.

Wiem, że są ludzie, całkiem rozsądni, którzy się nie chcą szczepić, albo mają poważne wątpliwości co do szczepienia.

Ja jakoś nie mam, na co składa się chyba kilka rzeczy.

Ufam jednak instytucjom. Mają wtopy, ale ogólnie zwykle mają cele, które mogę uznać za słuszne.

Kręci mnie nauka i na bardzo amatorskim poziomie rozumiem jak działają szczepionki mRNA, wiem że badania nad tą technologią to ponad 30 lat i do tego, że niektóre obszary świata miały wcześniej problemy z SARS i MARS i przez to badano już dość mocno koronawirusy. Więc nie widzę problemu w tym, że tak szybko udało się przygotować szczepionki, bardziej jest to dla mnie dowód wysokiego poziomu badań w tych obszarach (a czemu tyle tu badań? Bo jest kupa kasy w leczeniu nowotworów, a badania nad terapiami mRNA od tych 30 lat są finansowane bo dają duże nadzieje na walkę z nowotworami i te szczepionki to taki trochę dodatkowy bonus).

Chcę móc podróżować, czyli w krótkim terminie mieć paszport covidowy, a dłuższej perspektywie wydaje mi się, że skuteczne szczepienia mogą "utrudnić" zaistnienie kolejnym pandemiom, a więc jest nadzieja, że świat się nie zacznie znów zamykać. 

Nie chcę złapać COVID-19, niby w mojej grupie wiekowej nie jest jakoś szczególnie niebezpieczny, ale to jednak nowy wirus, więc nie mogę mieć pewności, że w razie czego przeszedłbym przez to suchą nogą. Parę znajomych osób chorowało i u nikogo nie było to poważne, ale takie łatwe i przyjemne też nie było. 

W końcu to wszystko sprowadza się do tego, że uważam, że w moim najlepszym interesie jest się zaszczepić. Byłbym w stanie nawet zapłacić gdyby się okazało, że trudno o terminy (tak, byłoby to niesprawiedliwe, ale to inna sprawa ;-)).

Czy kogoś przekonam? Nie to jest moim celem. Celem jest próba pokazania co sprawia, że ja się zaszczepię. 
Podobne postybeta
Państwo wybiórczo opiekuńcze ;-)
Jebana ignorancja
Nie dla etyki czy religii.
"Promocja homoseksualizmu" co to niby ma być?
Związki Partnerskie czyli Nienawistniki vs. Rozsądni - 1:0...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz