środa, października 14, 2015

Atlas zbuntowany, ale na odwrót ;-)

Jest źle.
Coś się z Narodem dzieje niedobrego i brakło mu instynktu samozachowawczego, przez co chce głosować na PiS i Kukiza.
Żeby było jasne, nie dotyczy to wszystkich wyborców PiS i Kukiza.
Jak ktoś głosuje na PiS i Kukiza bo przekonują go ich programy i praktyka widoczna w obserwacji to spoko, widać lubi spiski, kłótnie i straszenie.
Jednak jeśli ktoś głosuje na PiS i Kukiza "bo Platforma za długo rządzi" i jego głos będzie głosem przeciwko PO (a nie za PiS czy Kukizem) to brakuje mu instynktu samozachowawczego.

Będzie najpewniej jednym z pierwszych, którzy w przyspieszonych wyborach (gdy PiS lub jego poprzedniczka PC rządził/współrządził 2 na 3 razy Sejm nie przetrzymał pełnej kadencji) będą głosować na każdego byle nie PiS czy Kukiza, bo wcale nie chcą kolejnej komisji smoleńskiej, nie uważają Lecha Kaczyńskiego za jakiegoś wybitnego Prezydenta, nie spodoba im się zamordyzm i wciskanie wszędzie brzydkiej wersji patriotyzmu (takiego bardziej brunatnego), nie uśmiecha im się polityczne wykorzystywanie religii, którą wciska się wszędzie i nie podoba im się stawania się pariasem Europy i ogólnie powrót szaleństwa IV RP...

Ale ja nie o tym tutaj.

Momentami mam wrażenie, że dobrze byłoby wykonać manewr z głupiej książki Ayn Rand, egoistycznie uznać się za jednostkę wybitną i zastrajkować.

Opuścić kraj, zacząć płacić podatki gdzie indziej.

Tęsknić, ale z bezpiecznej przystani w której panuje demokracja (a nie demokratura), gdzie rząd nie zajmuje się tropieniem wymyślonych spisków, a rządzeniem i gdzie ogólnie państwo nie wtrąca się w życie ludzi jeśli ci nie robią sobie i innym krzywdy.

Odwalić po prostu takiego odwróconego Atlasa Zbuntowanego ;-)
Gdzie zgadza się strajk, zgadza się źródło decyzji (złe państwo), nie zgadza się zdecydowanie liberalna (bardziej wg. amerykańskich standardów), a nie libertariańska filozofia.
Stąd manewr odwróconego (filozoficznie) Atlasa Zbuntowanego ;-)


Podobne postybeta
Opętańcy ;-)
Chcę sankcji UE
Debile....
Strasząca książka - Extinction: The Thriller
Amerykański zegarek jest trudny ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz