środa, stycznia 02, 2013

eWUŚ na plus, pomysł roku Gierka na minus :-)

eWUŚ to dobry pomysł, szczególnie nazwa :-)
Wcześniej takich zabawnych nie było, albo ja sobie nie przypominam. Był np CEPiK, wcale nie zabawny.

Rok Edwarda Gierka to pomysł taki sobie. Nie chodzi nawet o ocenę samego Gierka, a o pomysł roku poświęconego Gierkowi.
Bo niby czemu? Oceny są podzielone. Pewnie jeszcze długie lata nie będzie obiektywnego opisu jego rządów. Bo z jednej strony zbudowano wiele rzeczy, z drugiej zrobiono to na kredyt i późniejsze zmiany parametrów tych kredytów spowodowały straszliwy wzrost zadłużenia kraju... Ale to znów ze stanem wojennym doprowadziło do sytuacji w której władze PRL dla ratowania gospodarki musiały podzielić się władzą, co skończyło się jej utratą.
Czy inwestycje za Gierka były dobre czy złe? Raczej mało kto potrafi udzielić na to dobrej odpowiedzi. Z jednej strony masa ludzi doznała gwałtownego awansu społecznego, z drugiej przez lata trzeba było za to płacić, a część kasy po prostu przejedliśmy (śmy, nie komuniści, ale zwykli Polacy w postaci wzrostu konsumpcji).
No i jest jeszcze taki powód, że pomysł na ten rok Edwarda Gierka to próba nowego otwarcia na elektorat w wieku 60+. Niby nic w tym złego, ale to tylko pozory, bez realnego pomysłu. Do tego skazana na porażkę, bo wniosek o to nie ma szans.
Leszek Miller oszalał, albo co i próbuje dość dziwnego manewru... A wątpię by miał w zanadrzu badania pokazujące, że to działanie załatwi SLD wzrost notowań czy coś podobnego. Uległ "gebiuszom" z terenu czy co?

posted from Bloggeroid
Podobne postybeta
Radykalny pomysł
Funeral TV
Czasoprzesunięcie
Zemsta niepełnosprytnych
Rycerz na białym koniu? ;-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza