niedziela, maja 22, 2011

2 kolejne rzeczy ;-)

Hmmm.... dziś 2 nowe rzeczy ;-)

Samsung Galaxy Tab P1010 w takim Euro kosztuje 1178 PLN... Jak za 7 calowy telefon/tablet z Froyo, upgradowalnym do Gingerbread to nie jest chyba znów tak dużo. Trochę mnie to kusi ;-) Choć sam mam zamiar czekać jednak na Asus EEE Pad Transformer lub coś podobnego, choć to coś podobne niekoniecznie musi mieć klawiaturę ;-) i zastanawiam się czy nie pozwolić innym zapłacić podatku od prototypu ;-) W przypadku G1 go płaciłem i mi wystarczy ;-)

Abu Dhabi, Dubaj.... czy oni tam potrzebują może programistów? Podobno praktycznie nie mają własnej wysoko kwalifikowanej kadry, praktycznie wszystkich inżynierów ściągają z Europy, dobrze płacą.... ktoś słyszał by szukali programistów? ;-) A jeśli tak to ile płacą? ;-)
Praca programisty fajna jest, ale jest problem taki, że naszą pracę można swobodnie wykonywać on-line, stąd zresztą w Polsce czy Irlandii centra produkcji oprogramowania dla amerykańskich firm.
Tacy bardziej klasyczni inżynierowie od budowy np. mostów czy wydobycia muszą być blisko miejsca gdzie odbywa się praca. Czasem im zazdroszczę ;-)
Taki budowlaniec ma w końcu budynek, coś materialnego, taki od wydobycia ma w efekcie kopalnię czy jakiś odwiert, a programiści co? Nic. Po roku czy dwóch nasze oprogramowanie sami uznajemy za przestarzałe i mamy już jego nowe wersje. Podobni w tym jesteśmy do projektantów mody ;-) A ich trudno za inżynierów uznać ;-)
A praca w takim Abu Dhabi czy Dubaju mogłaby być cokolwiek ciekawa ;-)

A co do 1 z 4 rzeczy o których ostatnio pisałem, to jak dobrze pójdzie w poniedziałek powinienem mieć już modem 3G z routerem ;-) Era powinna mi przysłać Huawei E5 z nową umową.... tu mam co prawda pewne wątpliwości, bo od 5 czerwca mają być T-Mobile i istnieje ryzyko, ze zaoferują coś lepszego.... z drugiej jednak strony, pewności nie ma ;-)
Dam im szansę wykazania się, jak wtopię z umową [tym razem na 2 lata :-(] na Blueconnecta (12GB miesięcznie, do tego Huawei E5 za 1 PLN wszystko za 69 PLN miesięcznie) to po prostu następnym razem się na nich obrażę ;-)


Podobne postybeta
4 rzeczy ;-)
Bez Facebooku, programik, Galaxy Tab i parking ;-)
Ciekawe czy ktoś zajmuje się "testowaniem" czy może "próbkowaniem" rynku nieruchomości? :-)
Przybijające cosie.......
Wernyhora mode 2 ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz