wtorek, lutego 16, 2010

Najwspanialsze Widowisko Świata - Świadectwa EwolucjiJakiś czas temu pisałem tutaj o oryginale, a dziś już mam polskie tłumaczenie :-)
Najnowsza książka Dawkinsa wydana jest chyba nawet ładniej niż oryginał ;-) tłumaczenie też po przejrzeniu pierwszych paru stron nie jest złe [a na pewno lepsze niż takie, które ja bym stworzył :-)].
Książka w księgarniach pojawiła się w Dzień Darwina, czyli 12 lutego :-)

Jak widać po tytule wydawnictwo CiS zdecydowało się go zmienić, bo początkowo wg. ich strony książka miała nosić tytuł "Najwspanialsze przedstawienie w dziejach świata. Świadectwa ewolucji". Zmian chyba wyszła na dobre.

Cena niestety do najniższych nie należy bo winszują sobie 69 złotych za książkę, ale na szczęście jak widziałem w księgarni zainteresowanie jest :-) Może więc ktoś się pokusi o wydanie Ancestor's Tale.

Moje wrażenia o książce w moim wpisie o oryginale "The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution".

Btw. czytając tą książkę człowiek przestaje się dziwić, że inna książka Richarda Dawkinsa Samolubny Gen była, a pewnie jeszcze nadal jest jedną z lektur na wydziałach literatury w Wielkiej Brytanii i USA jako przykład tego jak należy pisać o Nauce :-)


Podobne postybeta
The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution
Książki, książeczki, książunie ;-)
Oko czasu
Now książki "na kolejce"
Przybijające cosie.......