środa, grudnia 15, 2010

Chrome2Chrome - kto chce potestować? ;-)

OK, Chrome2Chrome dotarł do etapu w którym można go już zacząć publicznie testować :-)

Jednym z wyznaczników tego jest to, że nie ma już w środku namiarów na moje konto :-)
Nie przegina też już z generowaniem transferu. Wg. teorii dzienne zapotrzebowanie na "pinganie" Google Docs to teraz nie ponad 100 MB, a jakieś 170 KB :-) ale to tylko teoria, w praktyce trzeba pewnie liczyć na 1 transmisje 512 bajtów bo tyle ma chyba pakiet TCP/IP [choć to leci w tunelu HTTPS, to może być ciut inaczej] co daje koło 17 MB.

Jak ktoś chce spróbować Chrome2Chrome, czyli wtyczki do Chrome, która pozwala na przesłanie strony z jednej przeglądarki do drugiej to zapraszam do pobierania.

Po uruchomieniu w pasku rozszerzeń pojawi się nowa, niezbyt piękna ikonka ;-)


To ta w środku.

Gdy ją klikniemy powinno pokazać się coś takiego:Klikamy na Edit credentials i naszym oczom ukaże się:Wpisujemy namiary na nasze konto Google [ważne by działało z Google Docs], oraz to jak chcemy by nazywał się ten komputer [tak naprawdę to ta przeglądarka].
Klikamy na Save computer name.
Klikamy gdzieś obok i teraz po chwili możemy spróbować znów kliknąć i spróbować rozwinąć listę obok "Send to". Tam powinna się pojawić nazwa naszego komputera. Jeśli się nie pojawiła, znów klikamy na Edit credentials i klikamy Save computer name.
Za drugim razem zwykle już działa.
To samo powtarzamy na innych komputerach [sugeruję wybrać inną nazwę dla tych maszyn ;-)]

Teraz wysyłanie strony wygląda w taki sposób, że gdy chcemy ją przesłać to po prostu klikamy ikonkę i wybieramy komputer gdzie ma ta strona zostać przesłana z listy, jak to widać tutaj:I już po chwili powinna się ta strona na drugim komputerze otwierać :-)

Jeśli zajrzycie do Google Docs to zobaczycie kilka nowych plików. Po pierwsze plik markerFile, w którym będzie jakaś liczba, to jest plik, który służy do "synchronizacji" rozszerzeń. Coby nie pobierać za każdym razem całej listy plików w folderze Chrome2Chrome, rozszerzenie pobiera tylko ten plik i sprawdza czy jego zawartość się zmieniła, jeśli się zmieni pobiera całą zawartość foldera.
Dalej powinny się pojawić pliki postaci __nazwaKomputera__, które służą do budowania listy komputerów :-)
Samo przekazywanie strony polega zaś na tworzeniu plików _nazwaKomputera_id, które to pliki są kasowane przez komputer dla którego są przeznaczone.

Chętnie poznam opinie :-) Mogą być krytyczne, choć wolę pozytywne :-)


Podobne postybeta
Browser2Browser, czyli prześlij stronę z przeglądarki do przeglądarki ;-)
Wpisy z Bloggera jako eventy w Google Calendar, odsłona 3 - Aplikacja ;-)
Gadające Gadu-Gadu
Chrome OS, Chrome2Chrome i w ogóle Chrome ;-)
Buzz Troll Remover v0.1.1 :-)