środa, listopada 24, 2010

Coś się dzieje w Android Market ;-)

W konsoli Android Marketu pojawiło się kilka nowych opcji, jedną z nich jest lista sprzętowych ficzerów, których aplikacja oczekuje od urządzenia... Jest też informacja, że używane jest to do filtrowania w Android Markecie...

A to może sugerować, że Google chce zmienić podejście do Android Marketu i otworzyć go na większą liczbę urządzeń.
Teraz z tego co się orientuję by urządzenie mogło korzystać z Android Marketu musi spełniać minimalne wymogi zgodności z daną wersją Androida, są tam np. takie rzeczy jak minimalna rozdzielczość ekranu, rozdzielczość aparatu [i przez to jego posiadanie], posiadanie GPSa i podobne.

To widoczne teraz podawanie koniecznych ficzerów da teoretycznie możliwość otwarcia Android Marketu na większą ilość urządzeń i filtrować będzie sam Android Market bazując na danych danego urządzenia.

Co ciekawe, możliwość deklarowania tych ficzerów w manifeście aplikacji jest co najmniej od wersji 2.1 Androida.

Z innych rzeczy można już dodać więcej ekranów przykładowych, są też możliwości dodania wideo i dużych grafik "ficzerowych", a od przyszłego tygodnia mają się pojawić narzędzia do ustalania ograniczeń wiekowych.

A Android Market się nadal na potęgę aktualizuje [obecnie najnowsza wersja to chyba 1002012, a nie trefna 2007 ;-)] i jakby szybkość aktualizacji spada co może sugerować, że już są blisko zaktualizowania wszystkich urządzeń ;-) [miałem mieć o tym wpis, ale jakoś mi nie szedł ;-) w skrócie jest teraz koło 70 mln urządzeń z Android Marketem, a może już nawet więcej i Google jest wszystkie updatuje do nowej wersji Android Marketu i z moich szacunków wyszło mi, że zależnie od prędkości [którą szacowałem na podstawie prędkości wśród urządzeń z AppAware przy różnych ilościach instalacji AppAware na urządzeniach z Androidem [jest od 50-250 tysięcy pobrań czyli pewnie od 15 do 175 tysięcy aktywnych instalacji], a wynosiła od chyba 2400 urządzeń na minutę do około 17 tysięcy na minutę] to zupdatowanie powinno zająć od 2 dni do jakichś 4 tygodni.
A wtedy powinien pojawić się nowy market :-)
Inne rzeczy sugerują, że to może być koło 6 grudnia bo wtedy jest szansa, że zaprezentują Androida 2.3.


Podobne postybeta
Wernyhora mode 2 ;-)
Windows - system, który się ciągle updatuje....
Android nie taki zły ;-)
Zaczynam wierzyć w postPC....
Kryzys użyteczności