poniedziałek, września 29, 2008

POpulizm

Wiecie w kogo uderzy ustawa liberalnej i demokratycznej Platformy Obywatelskiej o odbieraniu... przepraszam, przeliczeniu emerytur byłym SBekom i ludziom z WRON?Np. w pewną teraz 21 letnią dziewczynę. Jej ojciec pracował w SB, parę lat temu ona wraz z matką odeszły od ojca, który od dobrych 10 lat zajmował się głównie piciem. Po 2-3 latach gościu zapił się na śmierć, doszło nawet do tego, że w mieszkaniu leżał martwy przez kilka dni, aż się zaśmierdł.Dziewczyna teraz studiuje i dostaje rentę rodzinną po ojcu. I teraz najlepsze. Wszystko wskazuje, że jak ustawa przejdzie to dostanie mniej.Ta! Nie ma to jak przywalić sługusom reżymu, nawet takim którzy w momencie upadku systemu mieli 3 latka.A wszystko po to żeby PO mogło przejąć wyborców stojących za hasłem "Wszystkie une, które zarabiają wincej niże 1000 na miesionc to złodzieje!" i bandę nienawistników z imieniem Jezusa na ustach.A przecież można by było wykorzystać akta IPN do wykrycia tych pracowników SB którzy łamali prawo PRL, którzy bili przesłuchiwanych i wytoczyć im procesy... ale to by nie było tak nośne medialnie.


Podobne postybeta
Smutno mi się zrobiło...
Pochodzenie
Blee... czyli ogólne zniechęcenie ;-)
Brudny sekret ;-) czyli jak podnieść oceny aplikacji w Google Play ;-)
Pat Condell - Boże, pobłogosław ateizm!

9 komentarzy:

 1. Witam, masz bardzo ciekawego bloga, możesz mi powiedzieć jak dodać możliwość wystawiania ocen na blogu? Masz taki fajny bajerek :)

  Hmm komentarze też jakieś inne... no ciekawie to wszystko porobiłeś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mają nie odbierać, bo jakaś dziewczyna będzie mieć gorzej ? No proszę Cię, a ci inni, którzy dostają niskie renty bo rodzice nie byli z SB? Sprawdzenie w IPN, kto był kim to utopia. Nie każdy w PRL zapisywał się do partii, miał gorzej ale nie zapisywał się. Teraz ci co byli w SB mają mieć lepiej od poczciwych ludzi? Chyba w nagrodę. Mnie nikt nie płacił, musiałem studiować, za wszystko samemu płacić, co mnie obchodzi, że ktoś nie ma? Takie życie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ris, ale tak można to stosować w stosunku do wszystkich. Górnicy mieli dobre pensje [i mają nadal], więc mają wysokie emerytury! Odebrać im to, przecież cały naród musiał latami dopłacać do Śląska.
  Lekarze/prawnicy/whatever kończyli w PRL studia za pieniądze narodu, teraz mają emerytury, odebrać im je.
  Wojskowi z LWP w razie wojny walczyli by po stronie ZSRR, a teraz mają wysokie emerytury - odebrać im.
  Państwo nie może stosować odpowiedzialności zbiorowej. A taką chcą zastosować w przypadku ludzi z SB. Wielu z nich to były szuje i dranie, ale jeżeli choć 1 był w porządku to czemu ma ponieść karę?
  Dodatkowo ustawa przyznająca byłym SBekom takie prawa emerytalne jakie mają teraz to wyniki głosowań sejmu tej samej kadencji która wydała rząd Olszewskiego.
  Ta dziewczyna, inne i inni jej podobni, a także wdowy po ludziach którzy pracowali w SB to będą ofiary tej ustawy. Liberalny i demokratyczny rząd 18 lat po tym jak poprzedni system powiedział "OK, zaczynamy demokrację" forsuje ustawę, która w myśl "sprawiedliwości dziejowej" ukarze dzieci i wdowy po pracownikach SB.
  A wszystko pod publiczkę, żeby ludzie zamiast domagać się poprawy swoich rent i emerytur cieszyli się, że SBecy będą mieć mniej - a będą mieć mniej bo ustawia była pisana na kolanie i przyznaje się w niej nawet mniejsze przeliczniki niż te które dostają zwykłe - niemundurowe - zawody.
  IPN ma akta SB, w nich powinno stać kto w SB pracował w kontrwywiadzie - który służbą mundurową być powinien, a kto w policji politycznej - której można te prawa odebrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aha, w SB był BOR, który ochraniał np. pielgrzymki papieskie i Wałęsę po tym jak otrzymał Nobla. Była część odpowiedzialna za bezpieczeństwo zakładów strategicznych [czyli jak ktoś wynosił dynamit z kopalni to SB się nim mogło zajmować].
  Policja polityczna stanowiła część SB, a teraz wszyscy zostaną ukarani.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Magik - wejdź na draft.blogger.com, tam ma wszystkie te ficzery. Działają później również w normalnym Bloggerze.

  OdpowiedzUsuń
 6. @RMK
  Nie zostaną ukarani, będą mieli tak samo jak inni emeryci, renciści.

  OdpowiedzUsuń
 7. @RMK
  Ktoś mówi aby odbierać górnikom, lekarzom, itd. ? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. @Ris, właśnie problem polega na tym, że ten projekt był pisany na kolanie i przez to w kilku miejscach zrobiono w nim błędy, dzięki nim przeliczniki będą niższe w niektórych przypadkach niż te stosowane dla zawodów niemundurowych.

  OdpowiedzUsuń
 9. @RMK
  Sprawiedliwość dziejowa? ;)

  OdpowiedzUsuń