sobota, marca 22, 2008

Karta Praw Podstawowych

Przeczytałem właśnie Kartę Praw Podstawowych, oraz wysłuchałem sobie orędzie naszego Prezydenta.

Jestem za Kartą Praw Podstawowych i to bez protokołu brytyjskiego.

Zastanawia mnie jednak obłuda jej przeciwników, w żaden sposób nie mogę zrozumieć jak np. Pan Prezydent i jego zwolennicy mogą odczytywać słowa:

Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny
Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw.

Artykuł 9, Rodział II Wolności

W taki sposób, że Pan Prezydent mówi:

Inny przepis karty poprzez brak jasnej definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety może godzić w powszechnie przyjęty w Polsce porządek moralny i zmusić nasz kraj [pokazuje się akt ślubu] do wprowadzenia instytucji [widać dwóch facetów składających sobie przysięgę małżeńską] sprzecznych z moralnymi przekonaniami zdecydowanej większości społeczeństwa.
Cytat za Orędziem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, start 02:03, koniec 02:23 w tym filmie, moje przypisy w nawiasach kwadratowych opisują co widać na ekranie.


Przecież fragment "Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw" ewidentnie wskazuje, że to ustawodawstwo danego kraju reguluje kto może zawrzeć związek małżeński.

Nasza Konstytucja mówi:
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 18, Rozdział I Rzeczpospolita


Skąd więc zarzuty, że Karta Praw Podstawowych zmusi nas do zgody na małżeństwa homoseksualistów? Nie wiem.

Jedyne co mówi Karta w tej sprawie to to, że w razie gdyby w Polsce zmieniono konstytucję i parę innych ustaw tak by takie małżeństwa można było w Polsce zawierać to wtedy byłyby one w Polsce zawierane [taka tautologia, czy jak kto woli masło maślane].

Tak samo niezrozumiała jest wypowiedź szefa PiS, który stwierdził, że Karta Praw Podstawowych zmienia Polskę w województwo Unii Europejskiej. A przecież już w preambule karty czytamy:

[...]Unia przyczynia się do ochrony i rozwoju tych wspólnych wartości, szanując przy tym różnorodność kultur i tradycji narodów Europy, jak również tożsamość narodową Państw Członkowskich i organizację ich władz publicznych na poziomach: krajowym, regionalnym i lokalnym; dąży do wspierania zrównoważonego i stałego rozwoju oraz zapewnia swobodny przepływ osób, towarów, usług i kapitału oraz swobodę przedsiębiorczości.

Wydaje mi się, że najlepiej w tej sprawie nie słuchać polityków tylko przeczytać Kartę Praw Podstawowych i Konstytucję Rzeczpospolitej Polski i samemu sobie wyrobić zdanie.


Podobne postybeta
A jakby tak zaskarżyć abonament RTV? ;-)
Rząd wykonał swój plan aż w 17% ;-)
DVDowe pytanie ;-)
Apostazja - wyjaśnienie dla wierzących
Nienawiść

1 komentarz:

 1. A to coś nowego że nasi politmajsterzy nie wiedzą co mówią?
  Ci z PiSu wyjątkowo w tym przodują.
  Prawo? Sami łamią je co pare metrów, zaś poseł K. powinien pójść siedzieć za nadmierne kłapanie mordą i obrażanie ludzi.
  A kradzież fotografi ze ślubu dwóch panów to kolejna cegiełka...
  ci panowie nic nie mają wspólnego z prawem ani sprawiedliwością...

  OdpowiedzUsuń