sobota, lipca 01, 2023

Czerwiec - podsumowanie czytelnicze ;-)

A spróbujemy, może będzie miało sens :-)

Czerwiec minął mi w świecie książek S. H. Juchy głównie.

Skończyłem:
Conclave - czyli 20 część cyklu Silver Ships. Było nieźle, chociaż trzeba przyznać, że te książki są już trochę odtwórcze, ale nadal to, że dobrzy zawsze zwyciężają mi się podoba :-)
Axis Crossing - 1 część cyklu Gate Ghosts, dzieje się tak z 300-350 lat (a może 200 lat?) po Conclave. Są nowi bohaterowie, jak zwykle niezwykli i ciekawy problem :-) Przy okazji spotykamy potomków 4 statku kolonizacyjnego :-) (potomków 2 pierwszych spotkaliśmy w Silver Ships, a trzeciego w Pyreans).
Clone Crisis - 2 część Gate Ghosts, chociaż nie ma tam tak naprawdę kryzysu wokół klonów, ale jest zarzewie buntu i są sojusznicy :-)
Race Rivalry - 3 część Gate Ghosts ;-), szczerze tytułu w ogóle nie pamiętam :-) ale pojawiają się nowi obcy :-) Cesarstwo Imperium (bo chyba tak by można było nazwać Imperium Empire ;-))
Vortex Incursion - 4 część Gate Ghosts, już mamy 2 rasy obcych, ale też się rozwiązuje problem z siostrami.

Teraz czytam jeszcze Dual Domain, czyli 5 część Gate Ghosts (jestem w 75%).

Skończyłem jeszcze w audiobooku Bullshit Jobs i nadal uważam, że autor mógł poprzestać na początkowym eseju czy felietonie. Idea jest ciekawa, ma swoje racje, jeszcze kategoryzacja takich bullshit jobs jest niezła, ale później jakoś mnie nie porwało.

Zacząłem jeszcze w czerwcu w audiobooku Guns, Germs and Steel: The Fate of Human Societies Jareda Diamonda, bo chcę dotrzeć do kawałka w którym opowiada o alfabecie i może językach bantu, bo to super ciekawe jest.
Zacząłem też Fancy Bear Goes Phishing: The Dark History of the Information Age, in Five Extraordinary Hacks, które mam nadzieje przeczytać, ale na razie jakoś nie mogłem się oderwać od Gate Ghosts ;-)

Właśnie przed chwilą kupiłem 9 część Gate Ghosts, więc jest szansa, że mi jeszcze na ten miesiąc starczy ;-) [a może i jeszcze na początek sierpnia]

Nadal czekam na 5 część Bobiverse, a Tiffany Aching’s Guide to Being a Witch Rhianny Pratchett to dopiero październik... (ale może sobie zrobię już pre-order ebooka?)


Podobne postybeta
Lipcowe książki
Książkowy wrzesień
Marsz, książka i resorówki ;-)
Książkowy marzec :-)
Blog prostszy od LeetCode ;-)

2 komentarze: