czwartek, marca 26, 2020

Być antytrollem, to jest wyzwanie :-)

SmarterEveryDay (świetny kanał na YouTube) miało dziś (czy bardziej wczoraj ;-)) filmik o manipulacji w sieci, tym razem na Reddit.
To 3, albo 4 z serii o dezinformacji. Który się zresztą świetnie wstrzelił w czas.

I tam jest mowa o tym, że wg obserwacji trolle internetowe (sponsorowane przez państwo, ale i takie z wolnego wybiegu też) dążą w komentarzach do spłycenia dyskusji, tak by zamiast bardziej zniuansowanej wymiany myśli z większą ilością możliwych interpretacji doprowadzić ją tylko do takiej binarnej sytuacji. Czyli, że w dyskusji o tym jak rząd walczy z epidemią, z rozważań o tym jak podjęte środki mają się do wyników i tego czy je zaostrzać czy może nie, szybko będą próbować sprowadzić ją do wojny między "pisowcami" a "antypisowcami".
Próbują też przejść do podziału/argumentów związanych z czyjąś tożsamością czy identyfikacją (czyli żeby ludzie musieli się określić czy są związani z jedną czy z drugą skrajnością)

No i Dustin (prowadzący ten kanał SmarterEveryDay) stwierdził, że będzie próbował w dyskusjach w Internecie działać jako antytroll ;-)
Czyli będzie próbował wkładać z powrotem te subtelności i będzie próbował sprowadzać dyskusję swoimi komentarzami do zwiększenia możliwych ilości interpretacji (nie mówi tego w video, ale coś w tym stylu, że możemy być za dwiema sprzecznymi opcjami politycznymi, mieć inne światopoglądy i tak dalej, ale jest masa rzeczy w których się zgadzamy, np. chcemy by walka z wirusem była skuteczna, więc odejście od plemiennych argumentów tylko pomoże w takim przypadku).

No i stwierdzam, że będę próbował zostać antytrollem ;-)
Zobaczymy czy mi się uda :-)


Podobne postybeta
O atakach terrorystycznych....
Ciekawy artykuł
I tak żle i tak niedobrze
"Dziennikarze" i "Prasówka"
Déjà vu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz