poniedziałek, września 16, 2013

Co bym zmienił w produktach Google.. Part 1

Google jest wielkie, ale mają pewne problemy ;-)
Moja list na dziś rzeczy do poprawienia ;-)

Google Keep trzyma zbyt długo zdarzenia, jeśli ustawimy sobie alarm związany z lokalizacją i później zarchiwizujemy taką notkę to i tak nam może wyskoczyć jak będziemy w danym miejscu... Nawet jeśli już kiedyś się pojawiło.
Dodatkowo synchronizacja między Keep'ami jakby nie działała.... Mam kilka urządzeń z Androidem i zwykle muszę notyfikacje usypiać na każdym z urządzeń.
Aplikacja webowe i HTML5 zaś w ogóle się nie odświeża...

W Gmailu brakuje mi domyślnego przejścia do edycji pełnoekranowej... To może dziwne, ale pisanie na kąsku ekranu to nie jest to co lubię.
Przydałby się też mały CRM, czy coś na jego styl. By łatwiej było notatki dopisywać.. I integracja z telefonem, w końcu telefon wie, że z kimś rozmawiałem czy SMSowałem... I wie gdzie wtedy byłem. Co też by było przydatną informacją.

W Google+ gdy klikam na zdjęciu to zwykle w nosie mam komentarze i chcę obejrzeć info o aparacie, a to jest utrudnione przy większej liczbie komentarzy.
Jak już o Google+ mowa to strona utrudnia czytanie dłuższych dyskusji. Tu wolałbym gdyby np. po kliknięciu na post zajmował on by cały ekran z rozwiniętym komentarzami.... OK, mogą się rozwijać po dodatkowym kliku...

Jak o Google+ mowa to trzeba wspomnieć Chrome...
Jest problem ze stronami takimi jak Google+ czy inne strony gdzie jest dużo zabaw z drzewem DOM... Po prostu pamięć wycieka. Najlepiej zabić po paru godzinach proces strony Google+ i odzyskuje się 200 albo i więcej MB.
Strona Google Analytics pokazująca zdarzenia w real time zżerała u mnie 1.2 GB...

Wracając do Google+... To przydałoby się wzorem Facebooka dodać po prawej możliwość cofania się do zadanego miesiąca... Tak w profilu jak i w fotografiach. Gdy chce obejrzeć zdjęcia z lutego 2012 roku to się muszę zdrowo kółkiem nakręcić ;-)

Przydałaby się integracja Google Translate z prawym myszem...
Btw. mogliby wyłączyć wkurzające pytanie czy przetłumaczyć stronę... Nie! Powinna być opcja by działało to "na żądanie", a nie tak jak teraz, że jak klikniesz że nie chcesz nigdy na tej stronie to się nigdy nie pojawi...

Jest problem z Google Now, czasem głupiej i po kliknięciu na pogodzie ikonki danego dnia szuka hasła Pogoda i nie jest to rozpoznawane jako polecenie pokazania pogody...

Aplikacja powinny mieć prawo integracji z Google Now, przez jakieś API, które pozwoliłoby na wkładanie wydarzeń w stylu "idź spać" z aplikacji która wylicza kiedy iść spać na podstawie ustawień budzika.

Btw to by było takie trudne dodać do Google Play Services opcji na integrację z kalendarzem i innymi serwisami?

A podobny obiekt do chrome.storage.sync też by się w Androidzie przydał.

OK, koncepcja mi siada, będzie więc koniec ;-)
Na razie ;-)

posted from Bloggeroid
Podobne postybeta
Windows 8 - błeee, ciągle błeeee
Windows 8 Preview - koszmar to za mało....
Zaszumienie....
Kilka rzeczy, które chciałbym zobaczyć w produktach Google...
Algorytm ;-)