poniedziałek, maja 13, 2013

Roboty i Android...

Ktoś zna jakiś zestaw w którym znajduje się "robot" jako coś co się może poruszać i w środku siedzonko dla telefonu z Androidem który łączyłby się ze swoim pojazdem przez Bluetootha albo USB?
Albo w ogóle jakiegokolwiek robota "do samodzielnego" programowania? 
Jest Lego Mindstorms, ale straszliwie drogie i jakoś nie widzę go teraz w sklepach. 

A ostatnio roboty za mną chodzą ;-)
Do tego stopnia, że zacząłem czytać, pierwszy raz od 6.5 roku cykl o robotach Isaaca Asimova (na razie jestem na Nagim Słońcu, poprzednio na Robotach z Planety Świtu się zatrzymałem i ciekaw jestem czy tym razem pójdę dalej ;-)).

Chciałbym popróbować z programowaniem prostych robotów, na początek takich jeżdżących po mieszkaniu ;-)

Swoją szosą dawno temu miałem pomysł na grę dla programistów. Byłoby to środowisko w którym byłyby sobie roboty składające się z prostych podzespołów, które byłyby programowane w różnych językach.
Miało to działać tak, że robot mógłby dostawać od środowiska informacje takie jak obrazek tego co widzi, albo np. informacje o odległościach z "dalmierza" i podobne, może np. dźwięk, albo linię w której każdy punkt oznaczałby czy można tam przejechać powiedzmy 1 metr, czy nie. Idea była taka by każdy z czujników "kosztował" i dane z prostszych dostawałoby się częściej, a te z bardziej skomplikowanych rzadziej, albo czas zużyty np. na renderowanie obrazka z tym co widać byłby wliczany w czas pracy programu.
Pomysł był taki by takie roboty ze sobą mogły walczyć, albo by np. grały w "Capture the Flag" i podobnych.... 
Byłby to serwis webowy i każdy z "robotów" sam by sobie musiał zapewnić interfejs, bo API składałoby się tylko z prostych rzeczy w stylu getCameraView(), getLidarView(), rotate(), forward(), backward() i tak dalej...
Na razie jednak pomysł jest gdzieś daleko na liście ;-)


Podobne postybeta
Książki, książeczki, książunie ;-)
Dobrze wykorzystany programista
Zarodek to nie dziecko
Różniste różności różne ;-)
Szukanie wroga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz