poniedziałek, listopada 21, 2011

Prawdopodobieństwem w quote'e ;-)

Zmiany w wielkości quota'y w Google App Engine dotknęły mojej 1 aplikacji ;-)
Tak wygląda nawet w ciągu weekendu aplikacja po kilku godzinach pracy (w zwykłe dni quota'y starcza na góra 10 godzin ;-))

To czerwone to info o przekroczeniu liczby zapisów do bazy.... aplikacja zrobiła ich ponad 50 tysięcy i się skończyła jazda.
Cała "aplikacja" to tak naprawdę strona www.przemelek.pl, której jednym z elementów jest 1 servlet odpowiedzialny za serwowanie informacji o najnowszej wersji OOo2GD. Servlet ten przy okazji zlicza statystyki dotyczące systemów operacyjnych i wersji OpenOffice.org/LibreOffice.
Uderzeń jest w ten servlet koło 20 tysięcy dziennie (tak z głowy piszę, dziś po 17 godzinach jest prawie 12 tysięcy uderzeń, w zwykłe dni jakieś 2 razy więcej), ale nie każde uderzenie jest liczone (bo nie wiedzieć czemu uderzenia są i jako GET (liczone) i jako PROPFIND (nieliczone)). Ja rejestruję tylko GETy, ale nadal 8-10 tysięcy requestów dziennie powoduje, że znacząco przekraczam swoje limity zapisów do bazy danych (kod przeglądałem i nie wiem jakim cudem zapisów jest ponad 50 tysięcy przy 8-10 tysiącach uderzeń, jedyne na co wpadłem to to, że kasowanie też jest liczone jako zapis).

Nie mam zamiaru płacić za tą aplikację ;-) usuwać też jej nie mam zamiaru, dlatego zacznę oszukiwać :-)
Będę zapisywał tylko część uderzeń, na początek spróbuję zapisywać uderzenia w servlet z prawdopodobieństwem 50% :-)
Jeżeli to nie wystarczy to zejdę do 30%, albo i niżej.
Co prawda zniknie mi część wyników, ale zostaną te najważniejsze i nadal będę mógł stwierdzić jakich systemów operacyjnych czy wersji OO.org jest najwięcej ;-)

Przebiegłe ja ;-)


Podobne postybeta
GAE zmienia ceny i darmową quota'ę... a ja zmieniam kod ;-)
Niestraszna mi quota w Google App Engine ;-)
Rama... coś nie działa ;-)
Tajemnica Tomcata
Multiscreen world nie działa do końca ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz