niedziela, czerwca 19, 2011

Oswajanie tableta

Nadal bawię się moim EEE Pad Transformerem (ale jaki tam z niego teraz Transformer skoro nie ma stacji dokującej? ;-) )

Dziś sprawdzałem gry, np. Dungeon Defenders, z którego zrzut widać poniżej.


Myślałem, że nie będę w to grał, ale któż to wie? Trzeba przyznać, że gra działa całkiem ładnie, wygląda też niczego sobie.
Wcześniej nie myślałem w ogóle o grach bo nawet 4 calowy wyświetlacz Nexus S jest do tego za mały. Ale teraz mając te 10.1 cala można się pobawić ;-)

Głównie jednak używam Transformera do czytania. EPUB jest najlepszy, PDFy też niczego sobie, ale wtedy trzeba ustawiać tablet w trybie portrait, ale to "zasługa" PDFów.

Strasznie też lubię odbierać na nim pocztę, ten Gmail dla tabletów wygląda super :-) Gorzej z odpisywaniem na maile, tu mimo wszystko chyba jeszcze przez długi czas dominować będą komputery z fizyczną klawiaturą.

Btw. coraz to więcej widzę tego, że wielu developerów aplikacji dla Androida "oszukuje". Wiele aplikacji nie potrafi poradzić sobie ze zmianą orientacji ekranu (sam miałem z tym problemy) i po prostu ją blokują. Wielu też olewa to, że w Androidzie może istnieć wiele wielkości ekranów i przez to ich aplikacje na tabletach wykorzystują tylko malutką część ekranu co wygląda tak:

Przyznacie, że ohydnie?

posted from BloggeroidPodobne postybeta
Asus EEE Pad Transformer - pierwsze wrażenia
Duży ekran - największy plus Nexus 5
Archos 101 i zgryz ;-)
YouWave
LibreOffice - takie sobie