niedziela, maja 29, 2011

OO.org i Google Docs bez konwersji są tuż tuż ;-)

No to mam już pierwszy działający build OOo2GD, który wspiera pracę z Google Docs bez konwersji do ich formatu.
Dzięki temu nie tracimy formatowań, wzorów, czy czegokolwiek z plików. Po pobraniu ich z Google Docs są binarnie identyczne z tym co wysłaliśmy do Google Docs.
Tracimy jednak możliwość pracy z tymi plikami w Google Docs.

Teraz mam zgryz.
Pierwszy jest taki jak poinformować o tym użytkowników. W Release Notesach sobie to mogą umieszczać i tak ich nie czyta, nowe checkboxy też nic nie dadzą, bo od dawna mam checkboxy do updatowania, a ciągle mam użytkowników, którzy nie mają w ogóle pojęcia, że można updatować lub autoupdatować dokumenty w Google Docs. Na razie rozważam dwie opcje, wyświetlenie na początku okienka z informacją i może odesłanie do strony WWW z np. filmem na YouTube pokazującym o co biega, druga chyba lepsza, ale ciut trudniejsza do zrobienia, to dodać specjalni "hinty", takie jak Google używa w GMAILu by pokazać nowe funkcje.
Drugi jest taki, jaki nadać numer wersji ;-) Na razie roboczo jest to 2.5.0 beta, ale waham się czy ma to być 2.5.0 czy może 3.0.0 :-)
Trzeci zgryz jest taki, czy wydawać jak rozwiąże zgryzy #1 i #2, czy jeszcze wyciąć w ogóle biblioteki Google i używać tylko swoich własnych, wtedy plik będzie dużo mniejszy, zamiast 2.2 MB, będzie miał góra 300 KB.

Jak ktoś chciałby dostać wersję testową to proszę o kontakt przez mój profil Google, albo przez maila, którego znajdziecie tutaj.


Podobne postybeta
Ukradli nam przyszłość....
OOo2GD w liczbach ;-)
Bloggeroid - wersja 1.0 tuż, tuż ;-)
Google App Inventor for Android - co to będzie? ;-)
Bardzo testowa wersja OOo2GD 1.7.0, która w porywach działa nawet na MacOS ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz