poniedziałek, czerwca 07, 2010

O tym dlaczemu Java'owcy powinni kochać Androida :-)

TIOBE nadal pokazuje, że Java jest najpopularniejszym językiem świata [choć wg. mnie przecenia też C i nie docenia C# i JavaScript], ale tendencja jest taka, że Java'ie ubywa.I tu wchodzi Android. Dla którego Java jest podstawowym językiem pisania aplikacji :-)Co prawda nie jest to ani Java ME, ani Java SE, a nawet środowiskiem uruchomieniowym nie jest Java jako taka, a maszyn Dalvika.Ale nadal językiem jest Java.A, że Android jest obecnie 2 lub 3 pod względem popularności systemem operacyjnym na komórki to daje to Java'ie potężnego kopa. Już wkrótce powinniśmy zostać zalani hordami tabletów na Androidzie, a to otworzy kolejne możliwe pola wykorzystania Java'y :-)Jedynym minusem jest konieczność przestawienia się na Androidowy sposób patrzenia na świat, z czym można mieć problemy ;-) [sam mam].Ale równanie jest proste, im więcej Androida na komórkach i tabletach, im są one popularniejsze tym Java dostaje większy udział w rynku :-)Dlatego Java'owcze i Java'owczyni, jeśli chcesz by Java rosła w siłę pomyśl o tym by Twoja następna komórka miała Androida :-)I to by było na tyle ;-)


Podobne postybeta
JIT i Apps2SD, dwie rzeczy które mogłyby rewitalizować G1
Sarkania na C++
Zaskakujący killer feature....
Chciałbym Chromebooka
4 małpki z trojgiem rodziców :-)

2 komentarze:

  1. C to przede wszystkim programowanie mikrokontrolerów. Tego jest od cholery. Podobnie z C++ które jest używane do programowania mocniejszych wersji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem czy C to przede wszystkim mikrokontrolery, na pewno dużo mikrokontrolerów programuje się w C, ale czy to jest źródło tego, że C jest tak mocno oceniane przez TIOBE? Nie wydaje mi się.
    Może ta pozycja przez Jądro Linuksa?

    OdpowiedzUsuń