wtorek, grudnia 13, 2011

Chciałbym Chromebooka

Świat się od nich podobno odwraca (co zrozumiałe gdy spojrzeć na cenę ;-)), albo nawet nigdy się w ich stronę jakoś szczególnie nie odwrócił, ale ja mimo wszystko chciałbym Chromebooka.

Od początku nie byłem zbyt entuzjastycznie nastawiony do idei Chrome OS, ale mimo wszystko chciałbym :-)

Tablet z Androidem jest fajny głównie do tego by go mieć, jednak w przeglądaniu sieci jest taki sobie (i problem nie jest Android, a tabletowatość, w momencie gdy do EEE Pad Transformer doda się stacje dokującą, która jest klawiaturą serfowanie po sieci staje się o wiele przyjemniejsze, choć brakuje F5 i CTRL-F4), do pisania maili się w ogóle nie nadaje, używanie na nim komunikatora bez klawiatury fizycznej jest zaś po prostu męczące.
Dlatego chciałbym chromebooka. Z jednej strony miałbym zalety tabletu/Androida czyli szybki start (w Androidzie wynikły z tego, że urządzenie jest cały czas włączone), z drugiej strony Chrome i klawiaturę ;-)

Mógłbym łatwo sprawdzić działanie najnowszego Chrome2Chrome w wersji 0.4.0 bez żonglowania dwiema otwartymi przeglądarkami ;-) mógłbym spokojnie sieć przeglądać, dzielić się rzeczami na Google+, pisać posty na blogu i robić inne dziwne rzeczy...
Niby to wszystko mogę robić na laptopie czy netbooku, ale laptop za duży, netbook za wolny ;-)

Sam bym chciał jeszcze by była "developerska" wersja chromebooka, ze zintegrowanym dobrym środowiskiem developerskim i może jeszcze "próbkami" Darta ;-)

No ogólnie bym chciał chromebooka ;-)


Podobne postybeta
Gwiazdka tuż, tuż ;-)
A może by tak potrząsnąć drzewem zależności? ;-)
Laptop + PDA = UMPC???
Chromebook vs netbook z Windows 8 ;-) - pierwsze wrażenia
Wolne komputery nie pozwalają się skupić....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz