sobota, czerwca 18, 2011

Zaskakujący killer feature....

Dziś będzie śmiesznie ;-)

Patrząc ostatnio do Konsoli Android Merketu zauważyłem, że Bloggeroid zaczął gwałtownie zyskiwać jeśli chodzi o ilość aktywnych instalacji. Czyli coraz więcej osób decyduje się zachować Bloggeroida po instalacji...
Czy to będzie tendencja stała, czy będzie trwała tylko przez chwilę to się okaże.
Ale wszystko zaczęło się po ostatnim updacie, w którym najbardziej widoczną zmianą było to, że pierwszy ekran logowania do Bloggera wygląda teraz tak (na Androidzie 1.6):A wyglądał tak:

Jedyną różnicą jest tekst u góry ekranu treści:
Bloggeroid nie zna jeszcze Twoich blogów, podaj namiary na Twoje konto Google (w domenie GMAIL lub innej hostowanej w ramach Google Apps) pod które podpięte są Twoje blogi.


I wychodzi, że ta jedna zmiana spowodowała nagle, że gwałtownie wzrosła ilość użytkowników, którzy pozostają przy aplikacji....

Nie spodziewałbym się, że coś co dodałem bo mnie wkurzyły 2 komentarze z narzekaniem, że program im się każe gdzieś logować spowoduje tak diametralną zmianę ilości aktywnych instalacji :-) Że taki duperelek okazał się killer ficzerem ;-)
Co najlepsze jeśli użytkownik klikał Anuluj to i tak Bloggeroid mu pisał bardzo podobny tekst jak ten dodany, ale widać "toasty" Androidowe nie są tak dobrą metodą dotarcia do usera :-)


Podobne postybeta
BuffyPedia... wzięła i zniknęła ;-)
Rozszerzenia Chrome - Content Script nie wszystko może...
Przygotowywanie jajecznicy jako analogia procesu produkcji oprogramowania ;-)
Granica
O tym dlaczemu Java'owcy powinni kochać Androida :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz