Moje projekty / OpenOffice.org2GoogleDocs / Bloggeroid / Gadacz / Chrome2Chrome / Kontakt ze mną   

środa, sierpnia 28, 2024

Telegram

Francuzi zatrzymali Twórcę Telegrama....

Telegram jest dziwny, od strony bezpieczeństwa jest taki sobie. Właściwie jego bezpieczeństwo to model security by obsucirty.

Taki Signal (używany przez Signala i WhatsApp) jest otwarty i był weryfikowany przez wiele osób, stąd wiadomo, że odpowiednio używany jest bezpieczny, z Telegramem nie wiadomo.

Protokół Signala to coś znanego czemu można ufać, ten z Telegrama jest.... właściwie nikt nie wie, a nóż rzeczywiście FSB ma możliwość zaglądania do wszystkich wiadomości? Tam szyfrowanie jest chyba nie p2p, a między serwerem i klientem.

Jednak Telegram w odróżnieniu do Signala ma aplikację webową, a w odróżnieniu do WhastAppa ma miłą w użyciu aplikację webową ;-)

No i Telegram ma moją ulubioną naklejkę....


Dobrze mi się kojarzy, a do tego jest po prostu ładna ;-)

Ale może by to i dobrze było jakby Telegram upadł... Twitter i Telegram są obecnie na mojej liście ;-) ale Facebook i Imstagram też ;-)



Podobne postybeta
Powiadomieniami w walce z uzależnienie od WhatsApp i Telegrama ;-)
Eksperyment
USB-C w iPhonie dobra rzecz :-)
Jak fajnie być Czechem ;-)
"Odstawianie" telefonu ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz