środa, października 11, 2023

Search it later ;-)

Tak sobie eksperymentuję i co stworzę ToDo to gdy londuje ono w moim Obsidian'ie to do OpenAI API leci pytanie z prośbą o rozwinięcie taska.

No i czasem odpowiedź jest taka sobie, a czasem fenomenalna ;-)

Np. dla taska "szyfrowanie notatek w Obsidian, jak to zrobić?" ChatGPT dał mi link do repo z wtyczką która to robi...

Nie jest to aż tak doskonałe, bo pod tym linkiem nic nie ma ;p

Ale tak to wygląda, że w pewnym przypadkach można mieć coś a'la Search it later ;-), na wzór ReadItLater czy Pocketa ;-)

W ramach testu zrobiłem ToDo "poszukać informacji o Benie Franklinie", słucham teraz jego biografii napisanej przez Isaacsona* to co mi szkodzi...

Odpowiedź jest taka sobie, wygląda tak:


Chociaż linki są ciekawe, ale same możliwe kroki nie są zbyt pomocne ;-) tzn. są bardzo pomocne, ale też dość oczywiste ;-)

Uroki mojego prompta... na który jak się spojrzy to widać, że jest bardzo dosłowny ;-)

Between triple backtics is item from my todo list, it may be in English or Polish, if possible add some details like possible steps to realise todo, sources of information, if answer may be buying some product share sugestion of models. Format text for "description" as markdown, and place it in JSON field "description".

Results should be JSON with original ToDo item as "title" and additional info as "description", if you are not able to do it return empty JSON. ```{item}``

Nie zmienia to jednak faktu, że nawet taki prompt czasem działa jak "Search it later", a gdyby dodać sobie taki prompt w ogóle? ;-)

* - a co do Isaacsona, to takie przemyślenia, ostatnio 2 przypadki podobne "spotkałem", pierwszy to Walter Isaacson z jego biografią Muska gdzie bardzo wierzy Elonowi, The Verge nawet miało jakiś tekst o tym, że to jest niemal ślepa wiara, drugi przypadek to coś o czym w swoim filmie mówi ostatnio Coffeezilla, że Michael Lewis w swojej książce bardzo wybiela tego gościa od FTX. 
Wygląda to tak z boku, że obaj zainwestowali masę czasu w pisanie książek o osobach, które ostatnimi czasy mówiąc oględnie podpadły, no i chyba działa sunk cost fallacy i wolą wierzyć bohaterom swoich książek niż być bardziej krytycznymi.
Podobne postybeta
Kopia zapasowa ważna ;-)
Moc promptów
GPT + Python = sprawdzanie czy 5 książka z Bobiverse już jest dostępna ;-)
Jak nauczyć się żonglować? ;-)
Żenienie Todoist z Obsidian przy pomocy Pythona ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz