środa, maja 12, 2021

Czy można śnić 2 lub więcej snów w tym samym momencie? ;-)

Czytam "Your Symphony of Selves: Discover and Understand More of Who We Are" i tam jest ogólnie idea, że zdrowy człowiek może mieć kilka osobowości... 

Ja to sobie tłumaczę tak, że możemy mieć różne kawałki mózgu które są w stanie robić różne rzeczy niezależnie i "osobowość" to może "opis" linkowania i mocy tych linków... może być płynne, ale mogą być też tryby...

Wiem też, że bywały momenty, że potrafiłem słyszeć 2 a może i 3 strumienie myśli ;-) szczególnie w okolicach snu. Chociaż przyznam, że to bywało z 20 lat temu ;-)

No i dziś się zastanawiałem (po śnie który dziś miałem) czy człowiek może śnić więcej niż 1 sen jednocześnie? ;-) I może po prostu "śpiąca świadomość" sobie może trochę skakać po nich? Albo jeszcze bardziej jest jednocześnie świadoma obu czy ile ich tam jest, ale skupia się w danym momencie na jednym? ;-)

Btw jak najbardziej skomplikowane maszyny były zegarkami i mechanizmami zegarowymi to mózgi tak sobie wyobrażano, później jakieś lampy elektronowe i podobne, a teraz sam stosuję sobie analogię komputera i wielu "podprogramów" które mogą niezależnie działać i przyjmować wyjścia jednych jako wejścia drugich..... To pewnie tak samo błędny model, ale kto to wie ;-)
Podobne postybeta
"Praca cytatem" - a fuj...
Java na Raspberry Pi zaskakuje ;-)
Strasząca książka - Extinction: The Thriller
Terminatorowa refleksja ;-)
Od Buffy do egzaminu językowego ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz