czwartek, lutego 27, 2014

Kilka rzeczy, które chciałbym zobaczyć w produktach Google...

To głównie poprawki, albo nowe ficzery.

I tak, dla:

Google Hangouts - naprawić, teraz się tego zbytnio nie da używać. Nie chodzi nawet o takie "banały" jak brak informacji o tym czy ktoś jest on-line, czy nie, ale o to że klikam na rozmowę video z kimś kto na 100% jest on-line (bo mam tablet z tym kontem w ręce) i nic się nie dzieje.... po paru minutach na tym urządzeniu jest informacja w powiadomieniach o nieodebranym połączeniu....
W wersji webowej za to nie

Google Docs - a może by tak dodać możliwość oglądania plików w trybie tekstowym? Ja nie mówię od razu o np. kolorowaniu składni w plikach z rozszerzeniami sugerującymi kod, ale żebym mógł chociaż pliki z rozszerzeniem .java obejrzeć jako tekst.
Idealnie byłoby gdyby Google Docs/Drive wzbogaciły się o IDE.
Publikowanie stron z Google Drive też można by było zrobić "ciut" prostsze (ja jedną opublikowałem i teraz bym chyba nie umiał tego powtórzyć ;-))

GMAIL - łatwiejsze docieranie do maili w długich wątkach. W pracy używam GMAILa i przy więcej niż 3-4 mailach w wątku strasznie trudno się to czyta, szczególnie gdy kilka osób naraz pisze.
Canned Response, które są w Labsach są bardzo fajne i miło by było gdyby się do nich udawało dostać bez kliknięcia Replay, później trójkącik po prawej treści maila, Canned Response i dopiero wybieramy.
Ba, można by było pewnie zaprząc genialne algorytmy Google do sugerowania Canned Response ;-)

Chrome OS - fajnie by było, gdyby po podpięciu telefonu z Androidem móc dostać się do plików... teraz się nie da ;-) [dla nowszych Nexusów]

Mam jeszcze kilka, ale mniej związanych z ficzerami, a bardziej z dostępnością usług w Polsce ;-)

Google Now - po Polsku, tyle bym chciał.

Google Play - movies w Polsce bym chciał

Rozkłady jazdy MPK Kraków w Google Maps


Podobne postybeta
Monitorujemy cenę IntelliJ'a ;-)
Tablet marzeń
Co bym zmienił w produktach Google.. Part 1
Czego Apple może się nauczyć od Google?
Bloggeroid - wersja 1.0 tuż, tuż ;-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza