niedziela, sierpnia 08, 2010

Bloggeroid - wersja 1.0 tuż, tuż ;-)


Przygotowuję się do wydania finalnej wersji 1.0 Bloggeroida i do opublikowania jej w Android Market'cie.
Pierwszy krok czyli zgłoszenie do Android Market i wpłatę wpisowego mam już za sobą ;-) Na chwilę obecną kosztowało mnie to 75.88 PLN, ale cena może ulec lekkiej zmianie bo transakcja nie jest jeszcze w pełni zaksięgowana ;-)

Czym jest Bloggeroid?
To prosty klient Bloggera, który pozwala na pisanie i publikowanie wpisów na blogach w Bloggerze, Bloggeroid wspiera wiele kont, dlatego jeżeli mamy np. 2 konta Google w każdym po 3 blogi to Bloggeroid daje nam możliwość blogowania na dowolnym z blogów podpiętych do kont :-)
Bloggeroid pozwala na wysyłanie obrazków, dodatkowo daje narzędzia do "zarządzania" obrazkami. Autor wpisu decyduje w którym miejscu wpisu obrazek ma się znajdować w treści postu. Same obrazki publikowane są w albumach Picasa'y.
Bloggeroid pozwala także na używanie prostej "wikiskładni", w której **tekst** spowoduje, że w finalnym poście tekst zostanie pogrubiony, a __tekst__ pochylony.
Do tego Bloggeroid pozwala na edycję istniejących wpisów na blogach, edycja może odbywać się w formacie "wikiskładnia" + HTML, lub w czystym HTMLu.
Bloggeroid jest także mały, wersja instalacyjna zajmuje mniej niż 50KB, a po zainstalowaniu zajmuje mniej niż 120KB pamięci telefonu :-)
Bloggeroid jest też stabilny. Znam co prawda jedno miejsce gdzie można go "wywrócić", ale mała szansa by się to często udawało :-)
Bloggeroid wymaga Androida 1.5 [choć jak przypuszczam mógłby być też używany na starszych wersjach systemu].
Do tego wszystkiego dostępny jest w wersji polskiej i angielskiej :-)

[do obrazka wkradł się jeden błąd, który został już poprawiony ;-)].

Jeśli ktoś chciałby pobrać to zapraszam do Android Market'u, gdzie trzeba szukać używając tekstu Bloggeroid, albo można po prostu użyć tego QR code'u :-)
Podobne postybeta
Bloggeroid 1.0 :-)
Google ma dziś zły dzień? ;-)
Javozagadka ;-)
OO.org i Google Docs bez konwersji są tuż tuż ;-)
Sztuczki tropiciela błędów, part 4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz