wtorek, września 24, 2013

Nexus R - czyli mój telefon marzeń ;-)

Co powinien mieć?

Zacznijmy od ficzerów Moto X, czyli powinien ciągle słuchać poleceń, chociaż wolałbym móc zmienić domyślne "OK, Google" na np. "OK, Nexus" albo coś podobnego.
Tak jak Moto X powinien być w stanie wyświetlać informacje na ekranie bez włączania go całego i tak jak Moto X powinien mieć układ do ciągłego monitorowania ruchu urządzenia (btw. ciekawe czy kiedyś dojdziemy do tak dokładnych i szybkich akcelerometrów, że będzie można ustalić położenie przez całkowanie przyśpieszeń?).

Do tego telewizor około 5 cali, może być 4.7, może być 5.3 cala.
Może być 1920x1080, ale aż tak mi nie zależy ;-)

Kamera mogłaby mieć z 10 Mpix, fajnie by było jakby miała dobrą optykę i duży czujnik, w optykę nie wierzę, ale czujnik mógłby być duży by lepiej robić zdjęcia w słabym oświetleniu.
Powinna pozwalać na kręcenie filmów ze 120 klatkami na sekundę (albo i lepiej).
W ostateczności mogą wziąć kamerę z iPhone'a 5S i będzie OK ;-)

Obudowa powinna być podobna znów do Moto X, choć mogłaby też być wersja "gumowa", taka bardziej odporna na upadki i łatwiejsza do trzymania.
Telefon mógłby być podobnie jak Xperia Z wodoodporny.

Na bebechach mi aż tak bardzo nie zależy, Nexus 4 mi wystarcza, czyli by nie stać w miejscu mogłoby to być coś na podobieństwo bebechów Nexus 7.
Do tego najszybsze WiFi, HSDPA czy co tam jest szybsze w 3.5G i LTE na wszystkich zakresach.

Z "extra" ficzerów czujnik w stylu Kinecta byłby ciekawy. Dobrze by było gdyby urządzenie mogło wykryć czy jest np. w kieszeni, albo czy leży na stole.

Jeśli chodzi o software to Android dla Nexus R powinien pozwalać na głosowe wydawanie poleceń, najlepiej po polsku, albo chociaż na to by można było ustawić 2 języki i wydawać polecenia po angielsku.

Powinien pozwolić na integrację z PC, niech po WiFi pozwala na przesyłanie plików i łączenie z PC w celu odczytania SMSów i powiadomień. W wymarzonym świecie powinno być tak, że taki telefon stałby się przenośnym dyskiem, tak że w systemie można by było skonfigurować sobie folder który byłby umieszczony na urządzeniu.
W idealnym świecie działałoby to jeszcze inaczej, i brałoby się takiego Nexusa R, dotykało laptopa w odpowiednim miejscu i przez NFC już by się parowały, po czym z laptopa można by było mieć dostęp do "dysku" w urządzeniu, oraz do funkcji takich jak tethering, czy wiadomości.
Do tego powinna istnieć możliwość skonfigurowania swoich komputerów jako miejsca backupu zdjęć i filmów.

Kamera mogłaby mieć tryb 3D, który pozwalałby na zrobienie zdjęć tak, że biorąc pod uwagę położenie telefonu software starałby się zbudować model 3D (czujnik w stylu Kinecta by tu mógł pomóc ;-)).

Ciekawy mógłby być multitasking w pasku powiadomień, tak by można było w pasku powiadomień przesuwać aktualnie otwarte aplikacje i wybrać tą która powinna być widoczna. Niby to samo jest pod guziczkiem do zmiany zadań, ale jednak w powiadomieniach też by się to mogło przydać.

Jak muszę wybierać to patrząc na realność poszczególnych oczekiwań, chciałbym około 5 calowy telefon, który słucha poleceń głosowych (non stop), wyświetla powiadomienia co jakiś czas, obserwuje co się z nim dzieje, który ma Androida najnowszego i kamerę z iPhone'a 5S ;-) Wszystko zaś w ładnej, gumowanej/plastikowej obudowie jak ta z Moto X, którą się dobrze trzyma.

Myślicie, że możliwy jest taki telefon?


Podobne postybeta
Ice Cream Sandwich na Naxus S :-) ciąg dalszy ;-)
Nexus 5 po jednym dniu.
Pixel 6 po ~2 miesiącach.... prawie nieodróżnialny od Pixela 4 XL ;-)
70+ godzin, Staff i iPhone ;-)
HD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz