środa, lipca 06, 2011

Czekam na .... w Google+ ;-)

Dziś gruchnęła wieść, że wg. plotek Blogger i Picasa znikną, a zastąpią je Google Blogs i Google Photos, a wszystko to związane ma być z Google+.
Ja bym chciał zobaczyć np. integrację taką, że publikacja na blogu wrzucałaby wpis do Google+ do tego kręgu, który byśmy wcześniej zaznaczyli.

Ale bardziej marzy mi się taki sam pasek jak teraz jest w Google+ i niektórych usługach Google jako rozszerzenie do Chrome. By wszystkie strony nabawiły się takiego paska ;-)
Znalazłbym stronę, która mi się podoba to mógłbym jej dać +1, albo nawet wrzucić ją do mojego strumienia. Widziałbym też liczbę powiadomień na każdej stronie.

Niby dałoby się to wszystko załatwić 2 czy 3 rozszerzeniami, jednym dla +1, drugiem dla dzielenia się stroną i trzecim dla wyświetlania powiadomień, lub nawet jednym, które po prostu by wyświetlało po jego kliknięciu pole gdzie moglibyśmy dać +1 albo podzielić się stroną, a liczba wiadomości byłyby wyświetlana na nim, ale jednak taki pasek jest jak mi się teraz wydaje lepszym rozwiązaniem :-)

Btw. fajnie by było jakby do Google+ i do GMAILa można było sobie tworzyć killfile, czy bardziej scorefile, w których by się tworzyło reguły w stylu:
jeśli podobieństwo wpisu większe niż 90% z wpisem w ostatniej 10 to dodaj do punktacji -100
jeśli od osoby, którą lubię to dodaj do punktacji +1000
jeśli zawiera słowo Java to dodaj +50

Oczywiście zapis musiałby być bardziej "techniczny", albo wręcz mogłoby to być coś na kształt Yahoo! Pipes ;-)
Inna sprawa kto doda ficzer dla 0.00001% userów ;-)

Czekam na pasek, czekam na gry (w kodzie apki dla Androida są ikonki i ogólne sugestie, że będzie taki typ wiadomości, do tego jeszcze jest np. phone call ;-)), czekam na silniejsza integrację z Bloggerem, Google Docs i Google Sites, czekam na stworzenie "wklejki" Google+, czekam na dodanie guziczka "Translate" przy obcojęzycznych (czyli najpewniej w językach, których nie mamy na liście (a może to już jest???) wpisach, czekam na integracje z YouTube, Google Music (by można się było podzielić np. kilkoma sekundami piosenki), Google Books (by można było się dzielić kilkoma zdaniami, czekam na "moduły", które pozwolą innym stroną na tworzenie elementów do strumienia (np. taki Amazon mógłby chcieć by we wpisach z jego stroną pokazywał się od razu guziczek "Kup to", choć ten pomysł z modułami nie przekonuje mnie do końca ;-)).

Czekam po prostu na więcej ;-)


Podobne postybeta
Socjalne Google - czego brakuje?
50:50... czyli geolokalizacja działa, ale tak sobie ;-)
Google+ & Blogger - mój pomysł ;-)
Prototypowanie dla Androida
Ważne kto i jak liczy głosy....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz