środa, maja 11, 2011

Czemu 100M/2,5yr > 600M/7yr? ;-)

Dziś Google się pochwaliło, że jest już 100 milionów aktywnych urządzeń z Androidem (albo było już 100 milionów aktywacji urządzeń z Androidem ;-)) i że mają po 400 tysięcy aktywacji dziennie.

Jeśli to porównać do ilości użytkowników Facebooka to 100 milionów wygląda słabo w porównaniu do 600 milionów. Ale... ;-)
Ale żeby Facebook osiągnął pierwsze 100 mln użytkowników trzeba było 4 i pół roku, z czego pierwsze 2 lata działali jako ekskluzywna aplikacja z zaproszeniami i tak zebrali jakieś 5 milionów użytkowników w 2 lata. Taki czas dla Androida to był czas gdy istniało tylko G1, zajęło to jakieś pół roku.
Czyli w przypadku Androida, chociaż trzeba tutaj zapłacić lub zobowiązać się płacić, mamy szybszy przyrost bazy użytkowników niż miało to miejsce w przypadku Facebooka.

Prorokuję i opieram się tylko na moim skażonym przeczuciu ;-) że Android w pewnym momencie wyprzedzi Facebooka w ilości użytkowników, szczególnie aktywnych użytkowników. Bardzo możliwe zresztą, że zrobi to przy pomocy telefonu od FB z Androidem na pokładzie ;-)

Ja tam trzymam kciuki za Androida ;-)


Podobne postybeta
Mityczne Google Drive
Foto album w 5 minut
assertEquals > assertThat ;-)
Mój pomysł na sprzedaż tabletów ;-)
Po co nowy telefon skoro trzeba się namęczyć z przenoszeniem aplikacji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz