niedziela, marca 14, 2010

Jak się rodzą Trolle?

Trolle są fascynującym zjawiskiem w sieci.

Zwykle jest tak, trafiasz na jakąś stronę. Zgadzasz się lub nie zgadzasz z autorami strony, jeśli masz czas, ochotę i motywację to jeśli strona daje taką możliwość to się wypowiadasz na dany temat.

Wtedy może zacząć się dyskusja.

I wtedy może narodzić się Troll :-)
Zwykle misją Trolla jest głoszenie światu swojej mądrości. Jako oręż stosuje zwykle przekonanie o swojej całkowitej wyższości. Objawia się to tym, że często głosi to co jego oponent, ale że robi to na swój sposób - czyli w Trollim mniemaniu na sposób lepszy to dostaje przez to potwierdzenie swojej tezy, że interlokutor jest głupszy.
Gdy oponent mówi "tło tej strony jest takie niby białe, ale bardziej na szare wygląda na moim monitorze" to Troll stwierdza "głupoty gadasz kretynie, gdyż wiadomo przecież, że kolor tej strony jest biały, wystarczy uruchomić MS Paint i od razu to widać", na co oponent odpowiada "Tak, ale wygląda jak szary na moim monitorze". I Troll znów atakuje "nie prawda kretynie, to jest białe! Nie znasz się!". Oponent "Na moim monitorze wygląda na szare.". Troll "Nie, jest białe! Masz do dupy monitor, bo to jest białe! U ciebie może wyglądać na szare, ale jest białe".
Oponent "Toć przecież od początku to piszę."
Troll "Nie prawda, bo piszesz, że tło jest szare"
I tak dalej, dalej, dalej........

Internet generalnie nie lubi Trolli. Autorzy stron tępią Trolle które grasują w ich domenie.
Ja za to uważam, że o własne Trolle trzeba dbać, że posiadanie Trolli dowodzi jednak tego, że ktoś Cię czyta! :-)

Dlatego bardzo mi smutno, że u mnie Trolli nie ma :-(

Ale jak już je kiedyś będę miał to obiecuję przystąpić do Towarzystwa Ochrony Trolla Internetowego - TOTI, a nawet do Towarzystwa Ochrony UDomowionych Idiotów - TOUDI ;-)

Po zastanowieniu, miałem Trolla, ale sobie poszedł :-( Pod dyskusją o in vitro się hodował, ale odszedł... śpieszmy się kochać nasze Trolle tak prędko odchodzą.........


Podobne postybeta
Buzz Troll Remover v0.3 - potęga guzików
Ewolucja Buzz Troll Remover'a ;-) - czyli nad czym teraz pracuję
Wrócić na Naszą Klasę? ;-)
Działamy
Buzz Troll Remover v0.3.2 zawędrował do galerii rozszerzeń Chrome ;-)