niedziela, października 18, 2009

Nowy Gadacz v0.7 - gadać czy nie gadać? ;-)

OK, w wersji 0.7 kilka zmian w UI [dość szumna nazwa na jedno menu], od teraz obok aktywnego syntezatora będzie "ptaszek". Dzięki temu łatwiej się będzie "dopatrzeć" który syntezator będzie używany.

Druga zmiana to dodanie 2 opcji w menu, które pozwolą na zdecydowanie czy Nowy Gadacz powinien czytać wiadomości wychodzące i przychodzące. Dzięki temu możliwe będzie np. wyłączenie czytania wiadomości wychodzących, w końcu jak samemu się coś pisze to niekoniecznie chcemy to jeszcze raz usłyszeć wypowiadane przez syntezator ;-)

Zapraszam do pobierania i "instrukcji".

"Instalacja" przebiega standardowo. Rozpakować plik ZIP do dowolnego katalogu, np. do C:\Program Files\NowyGadacz\ i uruchomić plik NowyGadacz.jar przez dwuklik na nim.

Z pieśni przyszłości, jedynymi hamulcami przed tym bym dodał do Nowego Gadacza możliwość uruchamiania przez niego komunikatora [wtedy wystarczyłoby uruchomić Nowego Gadacza, a ten uruchomiłby komunikator] jest fakt, że Nowy Gadacz współpracuje nie tylko z Nowym Gadu-Gadu ale i z innymi komunikatorami i nie wiadomo co uruchamiać.
Pomysł jest taki by w trakcie pierwszego uruchamiania Nowy Gadacz skanował domyślną lokalizację Nowego Gadu-Gadu [i np. Gadu-Gadu 7.7] i w razie wykrycia odpowiednich plików prosiłby o wybór komunikatora który ma być uruchamiany automatycznie razem z Nowym Gadaczem, w razie braku takowego prosiłby o wskazanie lokalizacji pliku wykonywalnego komunikatora...... Ma to sens?


Podobne postybeta
Totalna beta ;-) czyli Nowy Gadacz v 0.1
Nowy Gadacz - raport z prac
Nowy Gadacz v0.2
Nowy Gadacz v0.6 - gadamy przez DDE ;-)
Jestem u mechanika i mi się nudzi...