środa, kwietnia 15, 2009

Nowy Gadacz - raport z prac

Prace nad Nowym Gadaczem zostały oficjalnie rozpoczęte.
Uroczystego otwarcia placu budowy dokonało wkurzenie na złodziejstwo w sieci, wraz z pragnieniem słodkiej zemsty ;-)

Nowy Gadacz docelowo powinien pozwalać na odczytywanie wiadomości przychodzących i wychodzących, oraz informacji o zmianie statusu Nowego Gadu-Gadu, Gadu-Gadu oraz jeśli będzie to możliwe także klientów Jabbera, przy pomocy syntezatorów mowy.

Na razie wersja, którą mam w tej chwili pozwala na odczytywanie wiadomości przychodzących i wychodzących z Nowego Gadu-Gadu i Gadu-Gadu przy pomocy Expressivo, a cały Nowy Gadacz zajmuje w tej chwili raptem 13 KB po skompilowaniu ;-)
Niestety obecna wersja nie potrafi współpracować z WP Spikiem gdy ten jest klientem Gadu-Gadu :-(

Cały Nowy Gadacz składa się jak na razie z 10 klas i jak na razie pisany jest w Java'ie, w momencie gdy/jeśli zacznę doń dodawać wsparcie dla syntezatorów używających DDE zapewne będę musiał użyć JNI i C/C++ lub Delphi.

Po głowie chodzi mi też stworzenie wersji ze zintegrowanym syntezatorem opartym o FreeTTS [angielskim, choć jak by dobrze poszło to może udałoby mi się zaimportować do FreeTTS polski głos z syntezatora MBROLA - pomarzyć można :-)]

W ramach nęcenia ;-) Nowy Gadacz nie wymaga PowerGG/StrongGG. Jedynym koniecznym zabiegiem jest wskazanie w Gadu-Gadu by używało serwera proxy ;-)

Zapraszam też wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej przyszłości Nowego Gadacza.


Podobne postybeta
Nowy Gadacz v0.7 - gadać czy nie gadać? ;-)
Nowy Gadacz v0.2
Gadające Gadu-Gadu
Totalna beta ;-) czyli Nowy Gadacz v 0.1
Trochę liczb :-)