poniedziałek, września 28, 2009

Chyba czegoś nie rozumiem....

Podobno jakoś ostatnio nasz wspaniały Sejm uchwalił, że noszenie koszulek z Che będzie przestępstwem.
Tak dalej pójdzie to zakażą jeszcze piątków i uchwalą, że w Polsce zawsze świeci słońce.

Ale co się dziwić?

Ostatnio nasze wspaniałe przekaziory odkryły wielki "absurd" w Bydgoszczy, bo sąd szuka kobiety sprzed 200 lat czy coś koło tego.
A co ma zrobić? Tak sobie na drodze oświecenia przyjąć, że kobieta nie żyje? A jaka ma być tego podstawa prawna? Dla mnie ta sprawa to akurat dowód tego, że sąd działa dobrze.

Albo takie ścigania za przeklinanie czy picie alkoholu na ulicy....... Co państwu do tego jakich słów używa obywatel i do tego co pije na ulicy? Puki się nie awanturuje i swoim zachowaniem nie przeszkadza w sposób czynny innym to państwu wara od tego. A już samorządowi to w ogóle.

Inna sprawa, naczelny imam krk w Polsce czy jakaś inna fisza głośno załkał nad wolnością słowa w Polsce bo zły i niedobry sąd kazał z kiesy archidiecezji katowickiej wybulić 30 kawałków odszkodowania za to, że bardzo wierzący katolik w ramach szerzenia miłości bliźniego stwierdził, że pewna kobieta dostała odszkodowanie za to, że nie zabiła swojego dziecka.........
IMHO sąd powinien zasądzić 3 mln złotych.
Btw. czy ktoś mi może wytłumaczyć czemu krk jest nadal brany pod uwagę w różnych sprawach? Co oni mają np. do sprawy in vitro? Przecież większość Polaków i to też tych należących do krk uważa, że in vitro powinno być dozwolone! To podobno wierni stanowią kościół, więc może by się biskupi wsłuchali w głos ludu? W końcu vox populi, vox Dei. Co im daje legitymację do mówienia w imieniu wiernych?

Tak w ogóle to ostatnio doszedłem do wniosku, że prawo powinno stanowić, że prawa obywatelskie zyskuje się dopiero po zdaniu matury z matematyki ;-)
A przy niektórych sprawach wymagałbym jeszcze zdania egzaminów z takich rzeczy jak biologia.

Inna sprawa, znów nasz Sejm. Uchwalili uchwałę uchwalającą cośtam w czym strasznie są źli na 17 września 1939 roku......... Ktoś im wytłumaczył, że:
a) to było 70 lat temu,
b) co się stało to się nieodstanie,
c) że z punktu widzenia historii, ważnym wydarzeniem to był przewrót Kopernikański czy prace Curie-Skłodowskiej [tak się powinno pisać jej nazwisko, bo sama się tak podpisywała], a nie jakaś nieważna wojna [mówię o całej XX wojnie światowej], w końcu kiedyś była 30 letnia od ładnych paruset lat nikt poza co bardziej zeschizowanymi historykami o niej nie pamięta.

A wracając do zakazu naszego Sejmu. To czy taka koszulka też będzie zakazana?[Obrazek "kradziony" ze zdjęcia koszulki, którą można znaleźć pod adresem http://www.zazzle.com/viva_la_evolucion_tshirt-235323473592257960]

Z innych rzeczy, Terminator Salvation ssie, w jednym odcinku serialu Terminator było więcej fabuły niż w tym całym "filmie". Fabuła też w serialu była bardziej przemyślana.

Za to Amazon jest fajny :-)


Podobne postybeta
Sprzeczność ;-)
Prawo wyboru
Seksizm
Pełzająca ofensywa
Bigotland - kraina bigotów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz