wtorek, lipca 28, 2009

Czytanie w śnie - to nie działa ;-)

Dziś po przebudzeniu zdałem sobie sprawę, że jak mi się coś napisanego śni to jest to zwykle coś co wygląda na literki i słowa, ale ma tylko wyglądać na tekst. Gdy to "czytam" we śnie to tak napradę znam "treśc" bez czytania i często mam taki zabawny moment, że jednak próbuję to czytać i choć widzę, że nie ma to nic wpólnego z tym co "przeczytałem" to ta pierwsza "treść" zostaje.
Taki senny dysonans poznawczy ;-)


Podobne postybeta
Stare = do zniszczenia?
Dysonans poznawczy roku 2017 ;-)
Miałem dziś sen, a w nim...
Zły roaming, nawet w snach przeszkadza ;-)
Dół

7 komentarzy:

 1. To już dawno udowodnione fakty :) Tak samo nie można we śnie odczytywać godziny z zegarów cyfrowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że nie wiedziałem o tym puki sam nie zauważyłem :-)

  No i bardziej są to znane fakty, niż udowodnione ;-) bo trudno udowodnić komuś, że mu się śniły napisy czy zegary i że je odczytywał lub nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście, udowodnić się raczej nie da :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @RMK, nie odczytasz we śnie napisu ponieważ część twojej mózgownicy odpowiedzialna za rozpoznawanie pisma też śpi... znaczy się nie jest aktywna. Zresztą w ramach spania mózg wyłącza jakieś 99% funkcji wyuczonych i wytrenowanych byś sobie krzywdy nie zrobił. Odłącza m.n. mięśnie by nie "biegać".

  OdpowiedzUsuń
 5. @koziołek: nie wątpię, że odłącza ale wydaje mi się, że wiem we śnie, że to co tam jest napisane wygląda na napis, ale nie jest tym. który "czytam".
  To coś w stylu tego gdy śni Ci się zdawanie matury i w pewnym momencie gdzieś Ci się racjonalizm włącza i stwierdzasz w tym śnie, że spoko, fajnie, ale przecież maturę już masz, ba już nawet po studiach jesteś ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałem kreskówkę batmana (:D) i tam było powiedziane, że za sen odpowiada inna półkula niż za czytanie, dlatego nie można przeczytać zdań

  OdpowiedzUsuń
 7. a mi snily sie cyfry 2 rzadki zlozone z trzech cyfr moglam je odczytac i zapamietalam po przebudzeniu

  OdpowiedzUsuń