poniedziałek, marca 02, 2009

Gmail Off-line i problem z "Failed to enable local store" - rozwiązanie ekstremalne ;-)

Znalazłem przed chwilą skuteczny, acz brutalny sposób naprawy działania Gmail Off-line :-) w Firefoksie w sytuacji gdy występuje błąd "Failed to enable local store".

Jeżeli w pewnym momencie Gmail Off-line w Firefoksie zaczyna wariować i nie synchronizuje Ci maili, a użycie opcji naprawy bazy na stronie z problemami nie pomaga, nie da się też usunąć z dysku trzymanych lokalnie maili, to pomóc powinien mój sposób.

Przyznam, że jest brutalny, ale wydaje się być skuteczny ;-)

Po pierwsze wyłączamy Firefoksa, po drugie idziemy do katalogu C:\Documents and Settings\<user>\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile>\ i kasujemy w nim katalog Google Gears for Firefox.

Włączamy ponownie Firefoksa i tada! możemy się ponownie synchronizować :-)

Brutalność sposobu polega na tym, że skasować musimy cały katalog, co oznacza utratę wszystkich danych z Gearsów. Lepiej to więc zrobić gdy wiemy, że utrata tych danych oznacza tylko konieczność ponownego aktywowania Gearsów dla wybranych stron i np. dociągnięcie dokumentów.
Jeśli np. masz w Google Docs utworzony offline dokument, który nie został jeszcze wrzucony do Google Docs to nie przeprowadzaj "naprawy" moim sposobem, podobnie w innych tego typu przypadkach.


Podobne postybeta
CosmoPlayer w Google Chrome
Content rating dla Bloggeroida ;-)
Nie ufajcie mergerowi z Mercuriala...
HTML5 goodies - localStorage
Jak okiełznać MyLibrary w EEE Pad Transformerze....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz