środa, sierpnia 09, 2006

Wydało się ;-)

No i się wydało ;-)Wyniki mojego testu na to jaka religia jest dla mnie najlepsza wyglądają następująco:
You scored as atheism. You are... an atheist, though you probably already knew this. Also, you probably have several people praying daily for your soul.Instead of simply being "nonreligious," atheists strongly believe in the lack of existence of a higher being, or God.

atheism

79%

agnosticism

67%

Paganism

54%

Satanism

54%

Islam

42%

Buddhism

42%

Judaism

42%

Hinduism

29%

Christianity

25%
Which religion is the right one for you? (new version)created with QuizFarm.com
W wynikach zaskoczyło mnie to, że między Islam, Judaizm a Chrześcijaństwo wcisnął się Hinduizm, przecież trzy wielkie religie monoteistyczne bazują na tych samych ideach, a Hinduizm jako religia politeistyczna jest całkowicie różny od nich.Zaskakuje również niski wynik dla Buddyzmu, który nie obrażając buddystów w swoich założeniach jest bardzo bliski ateizmowi [w końcu w Buddyzmie nie ma Boga, ani bogów].Wysokie wyniki Pogaństwa i Satanizmu wynikają chyba z tego, że na pytania związane w stylu "Bóg jest zły" odpowiadałem opcją 50/50 uznając, że w pytaniu takim nie mogę powiedzieć ani, że się z nim zgadzam, ani że się nie zgadzam.Ale niezależnie od wszystkiego mam teraz "na papierze" swój ateizm ;-)

[tak swoją drogą patrząc na konsekwencje w odwiedzinach pewnej parki czuję się wyróżniony :-), kurcze mam wyznawców ;-)]
Podobne postybeta
BigInteger i liczby pierwsze ;-)
Automatyczne tłumaczenie - Automatic translation
Automatyczne tłumaczenie 2 - Translatica vs. Google Translate ;-)
Nadmiarowy dylemat ;-)
"Bóg urojony"

2 komentarze:

  1. Hinduizm jest religią monoteistyczną. Podobno.

    OdpowiedzUsuń
  2. To dość złożony problem, z jednej strony wg. hinduizmu bogów jest nieskończenie wiele, z drugiej zaś strony każdy z nich jest wcieleniem Boga wszelkiego początku Brahmy. Brahma, Wisznu i Śiwa to trzy aspekty jednego Boga - Trimurti.
    Można więc mówić, że jest to religia monoteistyczna bo uznaje istnienie jednego Boga, ale wydaje mi się, że można też mówić o politeistycznej bo jest w niej wielu bogów.
    Podejrzewam, że nawet wśród wyznawców hinduizmu istnieją spory w tej sprawie. Ale uwaga celna i na przyszłość powinienem dokładniej sprawdzać to co pisze.

    OdpowiedzUsuń