piątek, listopada 04, 2011

Dart - to działa i ma sens :-)

Dziś w pracy musiałem napisać malutkie narzędzie (działające z linii poleceń) do sprawdzania ważności licencji. Jak to już popełniłem to uznałem, że spróbuję ten sam kod wykorzystać do napisania czegoś z "UI" ;-) ale w Dart'cie :-)

Wynik nie poraża pięknem, ale nie o to chodziło ;-)


Cały dowcip polega jednak na tym, że do wyliczania tego co mnie interesowało, czyli wszystkich rzeczy zapisanych w licencji wykorzystałem prawie niezmieniony kod napisany w Java'ie :-)
Zmiany polegały tylko na wyrzuceniu słów public i private, oraz na zastąpieniu Integer.parseInt() i Integer.valeOf() przy pomocy Math.parseInt(), do tego long przez int i później dodanie do wyników 2 funkcji wołania metody toInt().

Kod wynikowy działa pod Chrome, Firefoksem i IE9. Starsze IE, oraz Opera nie podołały ;-)
Co do kodu to jest jeden problem.... ta mała aplikacyjka liczy sobie jakieś 200 linii kodu (z czego koło 160 to kod przeniesiony z Java'y w którym zmieniłem z 10 linii), ale po skompilowaniu wynikowy JavaScript ma ponad 6MB ;-)

Gdy uda im się zmniejszyć pliki wynikowe, albo gdy dodadzą chociaż Darta do Chrome, to będzie to świetny język do szybkiego pisania nawet aplikacji "lokalnych".

Jak dla mnie to coś bliskiego marzenia ;-) Język podobny do Java'y, ze smaczkami, ale podobnymi bibliotekami z "szybkim" UI.
Niech jeszcze dodadzą wsparcie dla Darta w mobile i już kocham ten język ;-)

A byłbym zapomniał, użyłem do napisania tego kodu tego oto edytora (w wersji dla Windows).


Podobne postybeta
Całkujący Dart ;-)
Google Friend Connect - pierwszy "test" ;-)
Język Go dla Windows :-)
Poskramianie Darta ;-)
Jak automatycznie zmienić słowo "laka" w "łąka"? :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz