niedziela, czerwca 05, 2011

OOo2GD 3.0.0 - eksportowanie do Google Docs bez konwersji :-)

No to mamy nową wersję 3.0.0 OOo2GD :-)
W tej wersji dodałem możliwość eksportowania i importowania plików bez konwersji do Google Docs (najpierw trzeba plik wysłać do Google Docs bez konwersji, później takie pliki mogą być pobierane bez konwersji :-)).


Jednak ponieważ strona z rozszerzeniami OpenOffice.org nie działa, to do pobierania nowej wersji zapraszam na stronę projektu ;-)

Nowości:
- wspomniana już wcześniej możliwość eksportowania plików bez konwersji,
- praca z grafikami ODG, ale tylko bez konwersji.

Jeżeli Twój dokument można wrzucić bez konwersji i z konwersją ujrzysz taką wersję okienka eksportu:


Nowością jest checkobx "Convert to Google Docs format" (w polskiej wersji powinno być inaczej, ale właśnie do mnie dotarło, że zapomniałem dodać używanie wersji językowych dla tego pola ;-)... no to już wiem co będzie w kolejnej wersji ;-)).
Jeżeli ten checkbox będzie zaznaczony (domyślnie jest, ale można to zmienić w konfiguracji) OOo2GD wyeksportuje plik konwertując go do formatu Google Docs.
Jeżeli będzie niezaznaczony to eksport odbędzie się bez konwersji, wyeksportowany zostanie plik binarny, a więc wszelkie formatowania, wzory i inne podobne rzeczy nie zostaną utracone.... Brzmi świetnie, nie? ;-)
Nie jest jednak, aż tak różowo, bo niestety z takim plikiem nie można pracować w Google Docs :-( Google Docs robi w takim przypadku za taki "dysk".

Jeśli chcesz wyeksportować plik, który jest "niekonwertowalny", np. grafikę ODG to zobaczysz okienko, które będzie wyglądało tak:


Updatowanie działa tak jak działało :-)


Podobne postybeta
OOo2GD (OpenOffice.org2GoogleDocs) 1.2.2
Wersja 2.0.0 OOo2GD już jest :-)
Podejrzanie szybko....
OpenOffice.org i Google Docs :-)
OOo2GD 1.9.0 w kierunku bezszwowości ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz