czwartek, grudnia 24, 2009

Wersja 2.0.0 OOo2GD już jest :-)

Dostępna jest nowa wersja 2.0.0 OOo2GD :-)
Główną nowością jest tryb autoupdate dla Google Docs. Działa on w taki sposób, że dla każdego pobranego pliku, który pobrano z zaznaczoną opcją autoupdate każda zmiana i nagranie pliku spowoduje update tego pliku w Google Docs. Działa to tylko w danej sesji, czyli od pobrania pliku z zaznaczoną opcją autoupdate do momentu wyłączenia OO.org.
Są pewne ograniczenia, np. gdy edytujemy plik na 2 komputerach jednocześnie [czyli w tym samym momencie dwa komputery mają otwarty dany plik w trybie autoupdate] to wygrywa ten który ostatni dokona update'u, zmiany tego wcześniejszego zostaną utracone i zachowają się tylko w historii wersji w Google Docs.
Także gdy otworzymy w 1 sesji 2 razy ten sam plik to updatowanie będzie działało tylko dla tego otwartego jako pierwszy.
Ale i tak wydaje mi się, że działanie tego ficzera jest dość spójne.Po to by nie trzeba było za każdym razem zaznaczać Autoupdate można to ustawić w oknie konfiguracji :-) zaznaczając "Default autoupdate".Do tego 2 nowe tłumaczenia :-) Czeski i węgierskie :-)

Zapraszam do pobierania ze strony rozszerzeń dla OpenOffice.org lub strony projektu :-)


Podobne postybeta
Podejrzanie szybko....
OOo2GD 2.2.0 - autoupdate "rośnie"
OOo2GD 1.9.0 w kierunku bezszwowości ;-)
OOo2GD 2.3.0 - nowe dokumenty i autoupdate w działaniu :-)
OOo2GD 3.0.0 - eksportowanie do Google Docs bez konwersji :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza