piątek, grudnia 24, 2010

HP7 bez manifestu ;-)

Tak btw. najnowszą część filmu z cyklu o Harrym Potterze, czyli Harry Potter i Insygnia Śmierci dopadło hollywoodzkie "wygładzanie" ;-)

To samo, które zrobiło ze Złotego Kompasu taki sobie filmik dla dzieci [przypomnijmy, że w cyklu Mroczne Materie chodzi z grubsza o to, że dwójka dzieci walczy z wysłannikami Autorytetu, znanego w naszym świecie jako Bóg i później go unicestwiają].

Zabrakło kawałka w którym Hermiona wygłasza manifest ateistyczny ;-)
Ten manifest o którym już tu kiedyś pisałem ;-) a idzie on tak:

"Ależ to jest... bardzo przepraszam, ale to jest po prostu śmieszne! [...] W ten sposób można dowodzić istnienia czegokolwiek, jeśli jedyną podstawą wiary, że coś istnieje, jest niemożność udowodnienia, że to coś nie istnieje"

J. K. Rowling, "Harry Potter i Insygnia Śmierci", tłumaczenie Andrzej PolkowskiChociaż im się nie dziwie, ich celem jest zrobienie filmu, który na siebie zarobi i jeszcze wygeneruje duże zyski, a z tym tekstem mógłby trafić na opór różnych organizacji chrześcijańskich [Złoty Kompas trafił ;-), ale szczepionka na HPV też trafiła więc z drugiej strony to całkiem dobra rekomendacja jest ;-)].

A sam film jest chyba najlepszym z całej serii, świetnie budują napięcie, a muzyka jest genialna. No i znów po wizycie w kinie mam wrażenie, że jednak mam za mały telewizor ;-)


Podobne postybeta
Hermiona Granger ateistką! :-)
Kino, a w nim Harry Potter i Książę Półkrwi ;-)
No to w fajnym kraju żyjemy
Z jednej strony ludzie żyją dłużej i lepiej, z drugiej "upadek moralny"... to co w tym "upadku" złego?
Uwaga na Pottermore i Harry'ego Pottera jako ebooki po polsku