wtorek, lipca 13, 2010

Google App Inventor for Android - co to będzie? ;-)

Zapisałem się na konto w Google App Inventor for Android, najnowszym pomyśle Google, czyli narzędziu które nie programistom da możliwość pisania prostych aplikacji.

Ciekawe czy i kiedy dostanę konto ;-)

Nie wiem do końca co o tym sądzić. Z jednej strony pomysł genialny, z drugiej jak widziałem w filmie pokazującym tą aplikację wynikowa aplikacja nie poraża ;-)

Przez część blogów przetacza się fala obaw, że takie wyklikane aplikacje mogą zalać Android Market i obniżyć jakość aplikacji.

Coś w tym jest (tutaj trzeba powiedzieć jedno "ale" :-) nie publikowałem jeszcze żadnych moich aplikacji w Android Markecie, ale zdarzyło mi się już to robić z rozszerzeniem dla Chrome, i w przypadku rozszerzenia konieczne było zuploadowanie kodu źródłowego... możliwe więc, że i Android Market tego wymaga, a wtedy nie powinno być takiego zalewu słabych aplikacji), bo nawet teraz gdy do publikacji aplikacji na Android Market trzeba wykazać się choć minimalnymi umiejętnościami, mamy tam wiele słabych programów.

Z drugiej jednak strony takie otwarcie to szansa na małe użyteczne cosie :-)

To użytkownicy wiedzą czego im brakuje i tutaj dostaną do swoich rąk zabawkę do zbudowania tych brakujących rzeczy.

Myślę, że wprowadzenie po prostu w markecie nowej kategorii aplikacji wyklikanych pozwoliłoby na to by wilk był syty i owca cała :-)
Podobne postybeta
Zakaz handlu w niedzielę jest głupi
Traf to za userem... ;-)
OO.org i Google Docs bez konwersji są tuż tuż ;-)
Wersjonowanie Rest API - pytanie filozoficzne
Jak się topologicznie wprowadzać ;-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza