piątek, lutego 26, 2010

A takie tam absurdy

Jesteśmy jednak krajem absurdów ;-)

Gdy większość polaków uważa, że policjanci nie powinni mieć prawa do przechodzenia na emeryturę po 15 latach służby [choć ciekawe, że tak wielu "sprawiedliwych" dziennikarzy, którzy bardzo bulwersowali się tą możliwością jakoś na chwilę [niecały tydzień] przestało o tym krzyczeć po tym gdy w Warszawie zginął Policjant, który w trakcie urlopu próbował uspokoić dwóch wyrostków, a służył w policji już ponad 15 lat], to w przypadku osób po 50 roku życia ponad 60% chciałoby już być na emeryturze.....
Jak praca policjanta przez 15 lat może przynieść i zwykle przynosi społeczeństwu takie zyski, że warto płacić w razie czego za jego wcześniejszą emeryturę, to jednak większość z tych 60% ludzi po 50 roku życia w życiu nie zrobiło nic co by przyniosło jakąś korzyść społeczeństwu... a jednak uważają, że im się należy ;-) a policji nie. Dziwne.

Albo inny przykład, prawie wszyscy w naszym kraju chorują na syndrom "meneli spod budki z piwem", każdy wierzy, że państwo wydaje jego ciężko zarobione pieniądze na utrzymanie "meneli spod budki z piwem" i prawie wszyscy są z tego bardzo niezadowoleni. Ale jak pojawił się pomysł by może państwo rozdawało po 1500 złotych na każde dziecko żyjące w rodzinie w której nie można go utrzymać i musiałoby zostać odebrane przez sąd i oddane do domu dziecka czy rodziny zastępczej [co w przypadku domu dziecka kosztuje podobno 2500 złotych miesięcznie] to wielu polityków, a i wyborców też, zapiało z zachwytu.
A co to takie rodziny to nie są te, które należą do "meneli spod budki z piwem"? Są rodziny w których oboje rodzice pracują i nie mają takiego dochodu netto, a mimo wszystko ich dzieci nie "kwalifikują" się do odbierania. A tu dawać po 1500 złotych za 1 dziecko w takiej rodzinie, która go nie umie utrzymać? Po co? I co ważniejsze, czy to nie dziwne, że wystarczy przerobić "meneli spod budki z piwem" na "ludzi niezaradnych życiowo" i już ludzie im chcą sypnąć kasą? Oczywiście nie swoją - publiczną ;-)
Sam uważam, że jedyną formą wsparcia dla rodzin posiadających dzieci powinny być darmowe żłobki, przedszkola i szkoły, do tego posiłki w tych miejscach i podręczniki w szkole. To by były oczywiście olbrzymie pieniądze, ale wg. mnie o wiele lepiej wydane niż stosowanie rozdawnictwa dla "potrzebujących". Wielu z tych "potrzebujących" to ludzi, którzy mają za dużo dzieci i robią za pasożytów społecznych. Dokładniej zaś żerują na naszym współczuciu i rozprzestrzeniają swoje geny kosztem reszty społeczeństwa.

Kolejny absurd to rosnąca w Polsce niechęć do islamu......... Ilu my mamy w Polsce muzułmanów? Oficjalnie 5 tysięcy, ale nawet gdy przyjmiemy, że jest ich 20 tysięcy..... to i tak stanowią jakieś pół promila populacji.... To gdzie ludzie zdołali nabrać tej niechęci?
To chyba tak jak z antysemityzmem Polaków [wbudowanym w język, bo przecież mamy słowo "judzić", które ma mocno antysemickie korzenie], jak to mówił czy pisał Szczypiorski coś w stylu tego, że "Polska to taki kraj w którym mamy antysemityzm bez Żydów". Można to sparafrazować i powiedzieć, że "Polska to taki kraj, w którym mamy fobię antyislamską bez muzułmanów".
Inna sprawa z tym związana to ten fajny absurd, że Polacy uważają, że zakazywanie wieszania krzyży w szkołach [czyli miejscach świeckich] jest złe i narusza wolność wyznania, ale są jak najbardziej za zakazem budowy minaretów.....
Tu mam łatwiej, bo uważam, że każda religia jest z definicji dziwna i choć sama idea religii mi się nie podoba, bo uważam, że religia istnieje tylko dlatego, że rodzice czy ogólnie dorośli tłuką dzieciom do główek bajki, to jeśli zgadzamy się, że ludzie mają prawo wierzyć lub nie wierzyć w dowolną rzecz to jakoś islam mnie nie przeraża. Fakt, mają odmianę bojową, ale to chyba każda grupa tak ma, pewnie nawet kluby szachowe mają swoich "mudżahedinów" i dlatego uważam, że skoro w Europie normą jest żartowanie z chrześcijaństwa czy ateizmu, to powinno się też żartować z islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, czy ogólnie dowolnego *zmu. Wszystkie grupy powinno traktować się identycznie. Uważam też, że od wszystkich ludzi przyjeżdżających do Europy powinno się oczekiwać asymilacji w sferze traktowania kobiet i innych ludzi.

I to chyba wszystko z tej serii na dziś ;-)


Podobne postybeta
Czemu uważam, że 500+ jest złe
Dziura
Żarówki kolekcjonerskie ;-)
Pełzająca ofensywa
Inwestycja w przyszłość