wtorek, lutego 23, 2010

Konwerter, Nexus One i Bayes ;-) czyli co mi głowę zawracało w ciągu ostatnich paru dni ;-)

Wychodzi na to, że w Polsce taki wynalazek jak konwerter HDMI-DVI jest praktycznie niespotykany ;-) Sprawdzałem dziś w kilku sklepach i nic, nie ma.
Jutro spojrzę w Krakowskim Saturnie, a nóż się znajdzie? :-)

Tak ostatnio patrzałem na jakieś filmiki z Nexus One i zaczął mi się podobać..... ładny duży ekran, Android 2.1 i dużo RAMu....... G1 jest fajna, ale od czasu gdy mam na niej Androida 1.6 to dostaje zadyszki ;-) czasem po powrocie do ekranu "domowego" przez nawet 30-40 sekund potrafi być widoczna tylko tapeta, na której dopiero po tym czasie pojawiają się ikonki...... OK, może ciut za dużo ich tam mam.
Ale cały ten motyw z tym, że aplikacje zamiast na karcie są instalowane w RAMie jest dziwny, zrozumiałbym gdyby były to aplikacje płatne, ale darmowe spokojnie powinny się dać instalować na karcie..... inna sprawa, że od blisko roku obiecują nam dostęp do płatnych aplikacji na Android Market i nic, zima.
Ale Nexus One ładny, choć na Allegro strasznie drogi, koło 2000 czy nawet 2700 złotych.

Z innych rzeczy, zafascynowały mnie ostatnio sieci bayesowskie...... ale nie do końca je jeszcze rozumiem :-) Tzn. umiem już taką sieć narysować, chyba umiem też napisać jej "wzór", ale nie do końca rozumiem jak się później z tego wyciąga prawdopodobieństwa. W ogóle akurat z twierdzeniem Bayesa zawsze mam problem ze znalezieniem jego "zastosowania", znalazłem jedno, które powinno się pokazać w podobnych postach ;-) A przecież twierdzenie Bayesa proste jest, w końcu to przecież tylko przekształcenie prawdopodobieństwa warunkowego.
Inna sprawa, że mam wrażenie, że nie ma praktycznie polskiej literatury na ten temat. Tak jakby u nas w ogóle tego nie używano. Samo twierdzenie stare, sprzed wieków, ale jak wiem w takich stanach używano go już w latach 60 do "znalezienia" łodzi podwodnej która im zaginęła. A u nas się nie słyszy o przykładach jego użycia.
Nie używano kiedyś? Nie używa się teraz?
Fajnie by było wiedzieć :-)


Podobne postybeta
Raport z emigracji ;-)
Historia +1
Zdjęciofilm 2 :-)
Chorowanie jest do bani, czyli wspomnienia z L4... które trwa ;-)
Książkowa faza - stare hard SF :-)