sobota, sierpnia 15, 2009

Knowledgeware

Po przeczytaniu felietonu "Szkoła buja w obłokach" zacząłem się zastanawiać czy w ramach walki o losy naszego kraju ;-) nie wprowadzić w moich programach [na początku np. w Nowym Gadaczu] pewnych rozwiązań, które uczyniłyby z nich knowledgeware ;-)

Użytkownik co jakiś czas stawiany byłby przed wyzwaniem. Wyzwaniem mogła by być np. prośba o odpowiedź na proste pytanie, albo o rozwiązanie prostego równania.
Można by było tu wprowadzić nagradzanie wytrwałości i wiedzy, które to nagradzanie prowadziłby do tego, że odpowiedź na trudniejsze pytania dawałoby więcej czasu pracy aplikacji ;-)
Użytkownik, który napisałby zaś ciekawy referat na wybrany temat dostawałby dyspensę na czas dłuższy, np. 10 lat ;-)
Zapędziłem się ;-)

Jak mi odbije, to zrobię taką testową wersję Nowego Gadacza ;-) Ciekawe jak mocno spadnie ilość użytkowników ;-)

Ale tak na poważnie, to chyba jedynie oddolny ruch jest w stanie coś zmienić. Gdyby uruchomienie jakiejkolwiek gry wymagało rozwiązania równania kwadratowego z jedną niewiadomą, to w ciągu pół roku każdy 10 latek by to potrafił.
Gdyby wejście na Naszą Klasę poprzedzał test z wiedzy obywatelskiej to pewnie wzrosłaby nam też ilość osób biorących udział w wyborach.

Ale skoro u nas od 10 czy 15 lat toczy się walka o to by matematyka wróciła na maturę jako przedmiot obowiązkowy, to o czym ja tu w ogóle? ;-)

Ale pomarzyć wolno ;-)


Podobne postybeta
"Użyszkodnik" to zło
Opowieść o "zmotywatorach" ;-)
Stare = do zniszczenia?
No nie przy jedzeniu....
Clickbait detector ;-) - czyli próbujemy użyć naiwnego klasyfikatora Bayesowskiego do rozpoznawania clickbaitów ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz