czwartek, lipca 16, 2009

~ - czyli "tak sobie"

Chodzi mi po głowie zrobienie sobie cosia, który byłby w stanie dodawać do postów na moim blogu listę np. 5 najbardziej podobnych do aktualnego wpisu.

Sęk w tym, że spędzam nad tym zwykle z 20-30 minut w tygodniu od paru tygodni z czego większość czasu wykonuje się program, a że wszystkich wpisów na blogu jest ponad 800 to trochę czasu mu to zajmuje.
Na skutek tego, że wszystko wolno idzie rezultaty są jak na razie właśnie takie jak w tytule, czyli "takie sobie".
Ni to zgodna tematyka, ni to zgodny styl, a na skutek przyjętej techniki prawie zawsze najbardziej podobne są najdłuższe wpisy.

Oceńcie zresztą sami ;-)
[Instruckja: Nazwa posta prowadzi do posta na blogu, dlatego najlepiej otwierać te linki w nowej tabce, --> to link, który powinien poprowadzić do fragmentu "analizy" dotyczącej danego dokumentu, distance to odległość między dokumentami, a liczba w ( ) to odwrotność distance]
Liczę, że w końcu w ten weekend będzie mi się chciało i użyję do tego szukania podobnych wpisów czegoś więcej niż liczenia odległości między dokumentami :-)


Podobne postybeta
Czy się stoi czy się siedzi... Rasbperry Pi z czujnikami ultradźwiękowymi to stwierdzi ;-)
Nie tylko IE6 powinno pójść do piachu, każdy Internet Explorer powinien!!!!
Konferencja
Forma nad treścią
Totalna beta ;-) czyli Nowy Gadacz v 0.1

4 komentarze:

 1. A jak pisałem podobny skrypt do WordPressa, opierałem się w wyszukiwaniu podobnych postów na ilości wspólnych tagów (etykiet) i działa to całkiem sprawnie i wydajnie. Może pójdź tym tropem?

  OdpowiedzUsuń
 2. Użycie tagów to świetny pomysł, ale ja właśnie chcę zrobić coś co będzie działało trochę ponad tagami :-)
  Nadawanie tagów jest dość arbitralne i w moim przypadku bałaganiarskie dlatego tagi są zbyt ogólne, bo co to za zysk dla usera gdy kliknie tag "dziwne myśli" pod którym będzie z 300 postów? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. google: kategoryzacja tekstu

  OdpowiedzUsuń
 4. :-) Już zrobiłem coś co w miarę działa, teraz myślę nad tym jak to prezentować ;-)

  OdpowiedzUsuń