sobota, maja 02, 2009

Gadający Spik, Nowe Gadu-Gadu, Gadu-Gadu i co tam jeszcze - czyli Nowy Gadacz v0.3 :-)

Kolejna bardzo testowa wersja Nowego Gadacza :-) Tym razem v0.3.

W nowej wersji podstawową różnicą jest to, że może z niej korzystać nie tylko Nowe Gadu-Gadu, ale także WP Spik, a zapewne także wszystkie inne klienty sieci Gadu-Gadu, które potrafią używać serwera proxy HTTP.
Jeżeli komuś się chce to prosiłbym o przetestowanie Nowego Gadacza v0.3 z jak największą liczbą klientów sieci Gadu-Gadu i podzielenie się informacjami o tym czy działa i jak.

Z punktu widzenia normalnego użytkownika najbardziej widoczna będzie ikonka Nowego Gadacza ;-) Jest już bardziej "opisowa" niż poprzedni biały kwadrat.

Ta wersja przy każdym uruchomieniu sprawdza czy aby nie jest dostępna nowsza wersja, ale czy to będzie działać jeszcze nie wiem ;-) a to przez to, że servlet odpowiedzialny za podawanie nowej wersji jeszcze nie został zdeployowany, a szczerze to nawet jeszcze nie powstał :-)

Pobierz nową wersję :-)

"Instrukcja" obsługi
Poradnik co robić gdy coś nie działa


Podobne postybeta
Totalna beta ;-) czyli Nowy Gadacz v 0.1
Nowy Gadacz v0.2
Nowy Gadacz - raport z prac
Przymiarki do Nowego Gadacza
Gadające Gadu-Gadu

8 komentarzy:

 1. Nadal mam tą samą uwagę. Dlaczego czyta wolniej w Expressivo niż mam ustawione, czy w kolejnych wersjach będzie jakaś regulacja prędkości?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dane są wysyłane na port Expressivo i to wszystko, można by się spodziewać, że Expressivo będzie brało pod uwagę swoje ustawienia w trakcie czytania, ale widać tego nie robi.
  Nie wiem czy będzie możliwość regulacji prędkości, gdy będę miał możliwość przyjrzę się dokumentacji do Expressivo i może się dowiem czy to w ogóle możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaintrygowany tym problemem sam trochę pogłówkowałem. W dokumentacji Expressivo - Zaawansowane... - Wbudowana wtyczka komunikacji, znalazłem opis komunikacji poprzez SOCKET a tam komendy, które poszerzają wachlarz możliwości sterowania syntezą, co można przetestować za pośrednictwem telnetu. Nie sięgając zbyt daleko przyjrzałem się ustawieniom AllPlayera 3.5.6.3 (http://images47.fotosik.pl/118/6e8100f26b99f26f.jpg), w którym istnieje możliwość czytania przez Expressivo (Socket:17024) z możliwością niezależnej od Expressivo regulacji parametrami lektora, takimi jak: „Głośność Lektora" oraz "Szybkość Czytania" i to działa tam znakomicie. Podejrzewam, że bez zdefiniowania z jaką prędkością to ma się odbywać, odbywa się z prędkością domyślną, którą jest właśnie połowa maksymalnej prędkości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tam prace nad nowym gadaczem? Główny problem w tym co dotychczas jest, to to, że gg i Nowy Gadacz v.0.3.1 w autostarcie uruchamiają się szybciej, przed expressivo, co powoduje, że nie nawiązuje z nim połączenia. Trzeba jeszcze raz wyłączyć i włączyć gadacza ręcznie, co wylogowuje też i ponownie loguje gg, wówczas dopiero gada. Ściągnąłem Dant jako ciekawostkę. Syntetyczna mowa u mnie nie będzie nigdy główną syntezą, choć też spróbuje ją w wolnej chwili by przetestować tylko jak działa z nowym gadaczem. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwoju dotychczasowych projektów.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Maciej: postaram się dodać zabezpieczenie przed sytuacją gdy Expressivo nie jest jeszcze uruchomione, dzięki za info :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. u mnie nie działa ten gadacz nie wiem czemu zainstalowałem wszystko tak jak jest opisane i mi nie działa, proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 8. Napisz wszystko dokładnie. Jaką wersję gg instalowałeś i po kolei co robiłeś.

  OdpowiedzUsuń