wtorek, listopada 18, 2008

"Pewne takie niedomówienie"

Właśnie na TVP2 leci CSI.

Ciekawy serial. Ale trochę przeraża mnie jego dosłowność i pokazywanie szczegółów. A to odcięta głowa z wężem w ustach, a to ciała zalane smołą.

Nie można by tu było użyć "takiego niedomówienia", o którym mówił Pan majster do Jasia w skeczu "Ucz się, Jasiu"? Zrobić tego po prostu tak "więcej inteligentnie"? Bez pokazywania zwłok? Albo chociaż ich kawałków?

Jakoś seriale erotyczne nie są pokazywane w prime time. Ba, w takim CSI chętnie pokażą odciętą głowę, której zrobiono coś okropnego, ale nie pokażą kobiecych piersi. Nie wydaje się wam to lekko dziwne? ;-) Przemoc i mordowanie jest OK, na TV, a cycki nie?

Jakoś mało symetryczne mi się to wydaje.


Podobne postybeta
No nie przy jedzeniu....
TVP HD - najsmutniejszy program TV
Kontrolowana potęga
Nexus zawstydza Internetię ;-)
"Herbatka"

2 komentarze:

  1. Po co? Średnio lubię M.Moora, ale w "Zabawach z bronią" padło stwierdzenie, że ukazywanie przemocy na ekranie w postaci czy to informacji czy filmów/seriali ma za danie wzbudzić w ludziach poczucie strachu. CSI jest serialem kryminalnym, który ma za zadanie być "autentyczny" zatem sprzedaje się jakieś tam lekkie gore. Co do cycków to sobie przypomnij jaka była afera z J.Jackson. W USA można pokazać mordowanie ludzi, ale cycki są już be i niemoralne.

    OdpowiedzUsuń
  2. W ostatnim zdaniu Koziołek wyjaśnił wszystko. USA to kraj nienormalnych ludz... przepraszam, sytuacji. W USA widok dziecka, np. w takim Teksasie, z karabinem czy rewolwerem to rzecz normalna, natomiast gdyby to dziecko miało wibrator to była by afera.
    Zamiast pokazywać mordowanie na każdym kanale, co później młodociani przenoszą na ulice, może lepiej pokazywać gołe cycki i wtedy wcielili by hasło "Make love not war" ;)

    OdpowiedzUsuń