niedziela, marca 02, 2008

Planetarium czy Plebania?

TVP Bydgoszcz emituje raz w miesiącu 20 minutowy program Planetarium poświęcony astronomii. Program dla hobbystów, ale o dość wysokim poziomie.

Kiedyś program ten puszczany był także na TVP3, ale od jakiegoś czasu nie uświadczymy go na ogólnopolskiej antenie......

Publiczna telewizja zamiast poświęcić 20 minut w miesiącu na pokazanie programu popularnonaukowego woli pokazywać inne rzeczy. W TVP Katowice był to wczoraj skrót z meczu siatkówki. Nie mam nic przeciwko temu skrótowi, ale czy naprawdę tak trudno w ciągu miesiąca wygospodarować 20 minut???

Aż chciałbym wrzasnąć, że zamiast pokazać raz na jakiś czas program popularnonaukowy i to robiony w Polsce, TVP woli pokazywać setki godzin programów dla kretynów. Mógłbym przypomnieć, że kiedyś w TVP było całe pasmo edukacyjne, były programy jak Sonda czy Kwant, było Laboratorium [które jest podobno nadal dostępne, ale z tego co widziałem to tylko w ITVP].... Było....

Bądźmy szczerzy dzieci wychowane na polskich serialach czy różnych "Tańcach z/na..." prochu nie wymyślą....

Czekać tylko jak ktoś uzna, że Planetarium w Chorzowie należy zamienić na hipermarket, albo kino, że o kaplicy nie wspomnę. Bo wtedy będzie bardziej użyteczne.

20 minut w miesiącu im szkoda na program popularnonaukowy, a dzień w dzień w prime time'ie nie szkoda im czasu na "M jak Miłość", "Klan", "Plebanie" czy 2 miliony 843 tysiące 111 odcinek "Mody na sukces".

Kopernik mówił, że zły pieniądz wypiera dobry, widać że w TV jest tak samo ;-)


Podobne postybeta
Telewizja nie dla idiotów...
Telewizyjne zastanawianie
Plusy dodatkie i plusy ujemne, czyli co może być złego, a co dobrego w AppInventorze :-)
"Pokochałem me Atari....", a właściwie G1 :-)
No i jest problem natury logistyczno-temporalnej....

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza