sobota, kwietnia 21, 2007

Internet Explorer 3, 4, 5, 5.5, 6 i 7 w jednym komputerze :-)

Czy to się nam podoba czy nie, to Internet Explorer [zwany też przez niektórych Internet Exploderem ;-)] stanowi de facto standard przemysłowy.Niestety ten standard de facto nie może się zdecydować, która z wersji IE w chwili obecnej go stanowi ;-)Do niedawna był to IE6, ale pojawił się IE7 i pozycja IE6 nie jest do końca pewna. Wielu legalnych użytkowników Windows ma już IE7, ale wiele korporacji nie zdecydowało się jeszcze na przejście do IE7.... jest więc problem, na czym testować aplikacje.Problemem jest też to, że standardowo nie można mieć naraz zainstalowanych dwóch różnych wersji Internet Explorera.....I w tym miejscu pojawia się Multi IE, który pozwala na jednej maszynie zainstalować i jednocześnie używać:
 • Internet Explorer 3.0
 • Internet Explorer 4.01
 • Internet Explorer 5.01
 • Internet Explorer 5.5
 • Internet Explorer 6.0
Do tego wystarczy zainstalować standardowo IE7 i już można testować do woli na wszystkich wersjach ;-)


Podobne postybeta
Czemu strony only for IE są złe.
Hasło dnia
Przydatne narzędzia ;-)
Nie tylko IE6 powinno pójść do piachu, każdy Internet Explorer powinien!!!!
IE suxx ;-)

2 komentarze:

 1. To nie jest najlepsze rozwiązanie z kilku powodów :) Więcej o tym tutaj: http://www.tarnaski.eu/blog/ie-6-i-ie-7-razem/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale jest to rozwiązanie najprostsze. Co prawda IE6 w takiej sytuacji nie wie do końca kim jest i czasem miewa kryzysy tożsamości, bo niektóre biblioteki ma już z IE7, ale jak zauważyłem w developmencie działa to dobrze. Zresztą IE6 powoli acz skutecznie wymiera i zwykle wystarczy dbać o to by się wszystko totalnie nie sypało na IE6 i wszyscy są zadowoleni.
  Zresztą jak wskazuje moja praktyka w trakcie developmentu najlepiej używać IE7, FF3 i od czasu do czasu spróbować Chrome i IE6, jak wszystko działa mniej więcej tak samo na każdej z nich to OK ;-)

  OdpowiedzUsuń