środa, marca 21, 2007

IE suxx ;-)

Wrr!!! Dziś w pracy kolejny dzień implementowałem pewną funkcjonalność wykorzystując Ajax'a. Oczywiście standardowo pracuję z Firefoksem i tylko co jakiś czas sprawdzam jak wszystko działa w IE7.I dziś znalazłem kolejnego cosia, który w IE7 nie działa.Działa w Firefoksie i Operze, ale w IE nie. Tym razem niedziałającym cosiem jest dynamiczne podmienianie zawartości rzędu w tabelce. Wartość poszczególnych komórek można spokojnie zmieniać, ale rzędu [czyli nie można zmienić wartości atrybutu innerHTML obiektu TR] już nie...To samo dotyczy zresztą dynamicznej zmiany zawartości tabelki [czyli atrybutu innerHTML dla obiektu TABLE].Szczególnie pomocny był komunikat o błędzie w momencie próby podmiany ;-)Unknown Runtime Error..... to przecież tak wiele mówi ;-)Taki kod: Kolumna 1 Kolumna 2gdy go zaatakujemy JavaScript'em:document.getElementById("row").innerHTML="Toster";w Firefoksie i Operze zadziała bez kłopotu, w IE zacznie zgłaszać "Unknown Runtime Error" :-)Za to wczoraj miałem ponad półgodzinną rozmowę telefoniczną z K :-) [przyjmuje, że to mój prezent urodzinowy ;-) z jednodniowym "opóźnieniem" :-)]


Podobne postybeta
Ściana, czyli rozbijam się na onclick ;-)
Zasada numer 1: sprawdzaj oczywiste
Linux to jednak fajny jest ;-)
Google App Engine i DatastoreTimeoutException
Egipt, Tunezja, Londyn, whatever, czyli chcem na urlop

2 komentarze:

 1. IE is bad. That's why I prefer to limit all of my dynamic dom changes inside a div tag and leave the tables alone, for the most part.

  All this to say, I can see why people are going “tableless” these days.

  OdpowiedzUsuń
 2. But sometimes, we have table and we want to change only one row in this table.... And in IE it's a problem ;-)
  In FF I can use innerHTML and change particular row, in IE I need to change all cells of this row. It is possible but makes code more complicated.
  I'm not sure but I suppose that in IE it is possible to use DOM for access to row node and add/remove childNodes, but it's only guess.

  OdpowiedzUsuń