niedziela, grudnia 16, 2012

Ingress - to wciąga ;-)

Wczoraj miałem wyprawę do ASO z serii wydaj 1.2k PLN i nie płacz ;-)
Wszystko trwało 3.5 godziny to postanowiłem połazić po Rybniku i pohackować portale ;-)
Tak wygląda moje osiągnięcie:


Teraz wystarczy by ktoś poprowadził jeszcze 3 linki i całe pole będzie pokryte 2x polami kontroli :-)

Łącznie zhackowałem 13 portali, z tym, że każdy po kilka razy ;-) Zbudowałem też 8 linków i zamknąłem 3 pola.

Ingress wciąga. Daje powód by przejść dodatkowe pół kilometra, czy kilometr, bo tam jest portal, który można zhackować, albo zdeployować na nim rezonator, albo nawet zbudować linka, czy w końcu nawet zamknąć pole.

Wiele osób w sieci już pisało na czym gra polega, ale w skrócie opiszę o co chodzi, z tym, że bez legendy bo się w niej gubię ;-)

Obcy czy ktoś pod ich wpływem umieścili na Ziemi wiele portali, które promieniują egzotyczną energią/materią zwaną XM.
Ludzie wykradli kod pozwalający na hackowanie portali i "zarządzanie" nimi.
Człowiek, który jako pierwszy to odkrył gdzieś zaginął.
We wszystkim maczali palce jacyś naukowcy z CERN.

Okazało się, że hackując portale i łącząc je linkami można wpływać na umysły ludzi będących w obszarach otoczonych linkami.

I tu pojawiają się 2 frakcje, część ludzi chce pomóc Shaperom (obcym) by ludzkość doznała Oświecenia, to Oświeceni (Enlighted), inna grupa ludzi nie chce zniewolenia ludzkości przez obcych i walczą w Ruchu Oporu (Resistance).
Obie grupy próbują wykorzystywać do tego portale obcych, które ci umieścili w wielu miejscach na Ziemi, zwykle w okolicach jakichś pomników, niezwykłych budowali i taki tam.

Każdy człowiek przystępujący do walki wybiera stronę po której będzie i zaczyna działalność.

Może hackować portale, co pozwala mu na zdobycie pewnych niezbędnych rzeczy, takich jak rezonatory, boostery, osłony, klucze czy w końcu jakieś dokumenty.
By jednak móc hackować portale i robić inne rzeczy trzeba mieć na to odpowiednią ilość XMów. Które można zbierać w różnych miejscach (zwykle jest ich dużo w okolicach portali).

Mając odpowiednią ilość XMów można zhacować portal. Jeśli jest to portal przyjacielski, lub nie zajęty można na nim zdeployować rezonatory (jeśli takowe mamy). Dzięki temu możemy uczynić portal przydatnym do budowania linków i zamykania pól kontroli.
Deployowanie rezonatorów to też pierwsza rzecz, która daje nam punkty ;-)
Możemy deployować tylko rezonatory takiego poziomu jak my sami lub niższe (albo nawet tylko L1 i później upgradować do wyższych, ale góra do tego poziomu jak nasz własny).
W momencie gdy portal posiada 8 rezonatorów może posłużyć do utworzenia linku. Od poziomu rezonatorów zależy poziom portalu i jego zasięg.
Na wyższych poziomach nie warto zapełniać samemu portalu rezonatorami bo istnieją ograniczenia dotyczące tego ile i jakich rezonatorów można zamontować na portalu. Już chyba na poziomie L3 nie da się samemu zrobić całego portalu L3.
Dlatego gdy ma się wyższy poziom lepiej zdeployować i zupgradować do wyższego poziomu 1 rezonator (na L8 jeden człowiek może tylko 1 L8 zamontować).
Ważne jest bu rezonatory instalować jak najdalej się da od portalu. Dzięki temu będą one trudniejsze do zaatakowania i zniszczenia.
Najlepiej, jeśli się komuś chce obejść portal instalując rezonatory.

Jeśli mamy klucz do portalu, który jest w naszym zasięgu i ma wszystkie rezonatory możemy zbudować link. Linki nie mogą się przecinać więc należy rozsądnie nimi "zarządzać". Źródłem i celem linku mogą być tylko portale z wszystkimi rezonatorami.
Jak wynika z moich obserwacji liczy się tylko zasięg portalu źródłowego.
Za stworzenie linków też dostajemy punkty (a punkty są dobre bo im ich mamy więcej tym a wyższym poziomie jesteśmy i lepsze portale możemy "budować").

Jeżeli uda nam się zamknąć trójkąt linkami to zostaje utworzone pole kontroli umysłu, za co dostajemy ponad 1000 AP :-)

Pola mogą się wzajemnie pokrywać (co widać na obrazku na górze).

Jeśli trafimy na wrogi portal to należy go osłabić (oczywiście jeśli ma to sens). Osłabiamy go "strzelając" egzotyczną materią (XM). Do tego używamy XM boosterów. Stawiamy booster obok rezonatora, który atakujemy i strzelamy. Im mocniejszy rezonator tym trudniej to zrobić. Im większy poziom boostera tym łatwiej.
Jak wskazują "badania" innych walczących booster atakuje link fizycznie mu najbliższy, stąd w trakcie budowania portalu ważne jest by rozmieszczać rezonatory jak najdalej od siebie, dzięki temu unikamy szans zniszczenia ich przez jeden "strzał".

Rezonatory rozpadają się także same z siebie, jak wykazały badania w ciągu dnia ubywa z nich około 10% energii. Gdy rezonatory padają, padają też linki, a gdy pada link pada i pole kontroli umysłów.

Brzmi to dziwnie, ale chce się często człowiekowi kawałek przejść by coś zrobić ;-)
Ja np. myślę, że w poniedziałek lub wtorek gdy będę w Rybniku zamknę te kilka brakujących linków (jeśli nikt tego wcześniej nie zrobi ;-)).

Gra ma też część "detektywistyczną", ale przyznaję się, że jej nie śledzę. Co najwyżej co jakiś czas szukam kodów, które pozwalają na zdobycie paru XM i AP "za nic" ;-)
Sam na dzień dzisiejszy mam 37372 AP i jestem na 3 poziomie, do 4 brakuje mi jeszcze 32628 AP ;-)

Dla graczy ważna jest strona pokazująca bardziej globalną mapę na której widać portale i pola http://www.ingress.com/intel oraz aplikacja w Google Play.
Dla tych, którzy chcą zacząć zabawę ważna jest strona http://www.ingress.com gdzie mogą poprosić o zaproszenie :-)


Podobne postybeta
Ingress i moje portale... ;-)
Ingress - pole widziane z kosmosu ;-)
Me Hacker ;-)
Sklep z mieszkaniami
Tramwajowy Ingress

2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie...... chyba spróbuję... ciekawe tylko, czy to się sprawdza poza miastem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba jednak nie spróbuję... zdaje się że na HTC Wildfire S to nie pójdzie..... :(

    OdpowiedzUsuń