środa, grudnia 16, 2009

Autostrada dowiezie mnie do domu dopiero za 2 lata :-(

A miałem w przyszłym roku móc pojechać z Krakowa do Wodzisławia non-stop autostradą....

View Larger Map
Ale niestety okazało się, że budowa nie idzie tak jak powinna i GDDKiA zrywa umowę na budowę trasy A1 i zamiast jak było w planach w okolicach połowy 2010 ten kawałek drogi zostanie skończony 2 lata później :-(
Największym problemem jest chyba to co widać u góry mapki, co ma być mostem czy wiaduktem mającym 600 metrów długości i 40 szerokości [to jedyne w Google Earth wygląda na coś takiego ;-) w tej okolicy].
Jest jeszcze szansa, że do połowy przyszłego roku skończony zostanie kawałek do Świerklan, z którego też mogę dojechać do domu, ale znów na Węźle Sośnica się coś wloką, mieli skończyć do końca tego roku, czy nawet do końca listopada i do końca tego roku miał zostać oddany, a brakuje im tam jeszcze chyba 1 wiaduktu.
A mogło być tak fajnie. Poza autostradami przejeżdżałbym góra z 15 km, czyli jakieś 10% całej trasy, a tak nadal 50 km będę musiał jeździć po zwykłych drogach....... nie lubię tego. W takim np. Rybniku niedobre Straszniki Miejskie porozstawiały radarów [śmiem niestety wątpić czy poprawi to bezpieczeństwo, choć byłoby fajnie], ale dziury im zostały [szczególnie na jednym z rond].
Inna sprawa, że jak cały ruch z tych biednych Świerklan do Czech będzie szedł tymi drogami co teraz to może nie być wesoło. Niby teraz też idzie tylko, że nie autostradami.


Podobne postybeta
Autozdrada ;-)
Autostrada dowiezie mnie do domu dopiero za 2 lata.... part 2
Tunel... ciąg dalszy ;-)
W końcu otwarli :-)
My Tracks mówi "budujmy więcej autostrad" ;-) albo jakoś tak ;-)